Ogłoszenia parafialne 16/12/2018

  1. NIEDZIELA ADWENTU - 16 XII 2018

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy: dorosłych na godz. 9:00 lub 18:00; młodzież na godz. 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji od godz. 8:30 i 17:00. W czasie rekolekcji Msza św. z godz. 19:00 będzie celebrowana o godz. 19:30. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach i przystąpienia do sakramentu pokuty. Nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia to także poranna modlitwa kościoła – jutrznia – od poniedziałku do piątku o godz. 5:30; Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6:30.

2. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00

3. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w kawiarni niedzielnej. Zachęcamy również do nabywania świec „Caritas”, których zostało jeszcze trochę, a ofiary, które składamy przy tej okazji są przeznaczone na pomoc najuboższym. Jednocześnie przypominamy, że na ołtarzu ustawiono kosz, do którego można składać trwałe artykuły żywnościowe, które zostaną dodane do paczek świątecznych dla potrzebujących.

4. 1001 Drużyna Harcerek „Rzeka” zaprasza na kiermasz ciast. Harcerki będą stały od godz. 8:00 do 14:00 w kawiarence. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wyjazd letni harcerek. Serdecznie zapraszają.

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na kiermasz świąteczny, po każdej Mszy Świętej. Dochód ze sprzedaży ozdób i ciast, przeznaczony będzie w części na działalność sióstr salezjanek w Aleppo w Syrii: wsparcie tworzącego się przedszkola i świetlicy oraz w części na działalność Oratorium działającego przy naszej parafii zajmującego się dziećmi i młodzieżą. Kiermasz odbywa się w kawiarence parafialnej (wejście od ul. Daniłowskiego). Zapraszamy.

6. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

8. Mężczyzn, którzy zechcą pomóc w budowie szopki zapraszamy w piątek na godz. 20:00 do kościoła.

9. Przypominamy, że przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 22 grudnia od godz. 9:30. Zgłoszenia chorych przyjmujemy do czwartku w zakrystii i w kancelarii.

10. Wigilia dla samotnych rozpocznie się 24 grudnia o godz.12:00. Dziś ostatni dzień zapisów.

11. Ostatnie egzemplarze kalendarzy na rok 2019, których autorem jest ks. bp Michał Janocha, są do nabycia w zakrystii.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.