Ogłoszenia parafialne 16/08/2020

20  NIEDZIELA  ZWYKŁA  - 16 VIII  2020

1. Zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu dziś od 19:00 do 20:00.

2. Okazja do spowiedzi w niedzielę na wszystkich na Mszach św. w kaplicy adoracyjnej. W tygodniu spowiedź podczas Mszach porannych oraz wieczorem od 18:00 do 19:00 w kaplicy adoracyjnej. Zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie wejście do kaplicy będzie od środka kościoła

3. Msza św. w intencji rodzin i w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II odprawiona będzie w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

4. W przyszłą niedzielę, 23 sierpnia przypada 34 rocznica śmierci ks. prałata Ryszarda Grygielki – proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 13:00. 

5. Zespół Pomocy Bliźniemu prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych – można je składać do kosza, który jest wystawiony przy ołtarzu.

6. Są jeszcze wolne intencje na poranne Msze w godzinach ranny w sierpniu. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

7. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy dziś Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Ofiary tragedii z 4 sierpnia wesprzyjmy naszymi modlitwami, a także materialnie. Ofiary można składać do puszki umieszczonej w kaplicy pokutnej.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, w tym do najnowszego numery parafialnego „Naszego Kręgu”, w którym między innymi artykuły na temat Cudu nad Wisłą.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto, ofiary można składać również do puszek wystawionych w kościele z napisem „ofiara na kościół”.