Ogłoszenia parafialne 16/06/2019

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 VI 2019

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17:00 i adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 20:00. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

2. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane wg. porządku niedzielnego. Po południu uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 17:00. Po Mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadzi ul. Schroegera, Al. Zjednoczenia, Kasprowicza, Przybyszewskiego, Schroegera do kościoła. Prosimy o udekorowanie balkonów i okien na trasie procesji. Dekoracje pomogą nam w głębokim przeżyciu tego dnia jako uroczystego i świątecznego. Niech ten dzień będzie wyznaniem naszej wiary. Kierowców parkujących swoje auta na trasie procesji prosimy o przestawienie ich na czas procesji.

Ostatnia Msza św. w dniu Bożego Ciała będzie celebrowana bezpośrednio po zakończeniu procesji.

Na procesję zapraszamy także dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. i dzieci, które obchodziły rocznicę I Komunii św. Dzieci zgromadzą się w strojach komunijnych o 16:45 przed głównym wejściem do kościoła. Natomiast Bielanki i dziewczęta, które pragną sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na próbę we wtorek 18 czerwca o godz. 16:30 przed kościołem.

Zgodnie z polskim zwyczajem, od Uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku, nabożeństwa czerwcowe będą się kończyć procesją eucharystyczną. Zapraszamy bielanki i asystę kościelną.

3. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Wyjazd w najbliższą sobotę 22 czerwca o godz. 5:00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę 23 czerwca w Dzień Ojca - w intencji Ojców będziemy się modlić w szczególny sposób podczas Mszy św. o godz. 13:00.

6. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli, 23 czerwca, porządek Mszy św. będzie wakacyjny, tzn. w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17:30. Natomiast w tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 8:00 i 19:00.

7. Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Spotkań z Seniorami Jak sobie radzić z bezsennością, czyli o tym jak zadbać o dobry sen. Spotkanie odbędzie się 24.06 (poniedziałek) w godz. 14:30 - 16:00 w sali Słowa Bożego (wejście od ul. Daniłowskiego). Poprowadzi je lekarz geriatra Magdalena Parysz. 

8. Zrobiło się trochę cieplej – zwracamy się jeszcze raz z prośbą o uszanowanie godności świątyni i liturgii przez odpowiedni strój.

9. W dniu dzisiejszym wydawcy: Magdalena i Andrzej Lwowscy sprzedawać będą bardzo ciekawą książkę ks. Krzysztofa Grzywocza – „Wybrane na drogę”, dotyczącą ciekawych problemów związanych z duchowością człowieka oraz innych zagadnień teologicznych.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.