Ogłoszenia parafialne 16/05/2021 VI Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:20 do godz. 20:00. Przypominamy, że adoracja Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie trwa w naszym kościele w dni powszednie od 16:00 do 18:00 – w piątek od 15:00.

2. Wczoraj nasz parafianin, Dominik Jemielita, przyjął święcenia diakonatu w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy – polecajmy go dobremu Bogu aby wytrwał w powołaniu, które rozpoznał jako drogę swojego życia.

3. Jutro, 17 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej.

4. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30.

5. Zapraszamy na  Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 18:30. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu  w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

6. W sobotę, 22 maja, przeżywamy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do modlitewnego czuwania – podobnie jak przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego -  rozpocznie się ono o godz. 20:00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, czas, w którym katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

7. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii ks. biskup Tadeusz Pikus aby udzielić sakramentu bierzmowania grupie młodzieży. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto.