Ogłoszenia parafialne 15/12/2019

3 NIEDZIELA ADWENTU - 15 XII 2019

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy: dorosłych na godz. 9:00 lub 18:00; młodzież na godz. 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji od godz. 8:30 i 17:00, a od czwartku do soboty od godziny 17.00. W czasie rekolekcji Msza św. z godz. 19:00 będzie celebrowana o godz. 19:30. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach i przystąpienia do sakramentu pokuty. Nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia to także poranna modlitwa kościoła – jutrznia – od poniedziałku do piątku o godz. 5:30; Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6:30.

2. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00

3. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w kawiarni niedzielnej. Zachęcamy również do nabywania świec „Caritas”, których zostało jeszcze trochę, a ofiary, które składamy przy tej okazji są przeznaczone na pomoc najuboższym. Jednocześnie przypominamy, że na ołtarzu ustawiono kosz, do którego można składać trwałe artykuły żywnościowe, które zostaną dodane do paczek świątecznych dla potrzebujących.

4. Centrum Młodzieżowe „Oratorium św. Jana Bosko” zaprasza na kiermasz świąteczny, po każdej Mszy Świętej. Dochód ze sprzedaży ozdób i ciast, przeznaczony będzie na działalność Oratorium zajmującego się dziećmi i młodzieżą oraz na misje na Ukrainie. Kiermasz odbywa się w kawiarence parafialnej(wejście od ul. Daniłowskiego). Zapraszamy!

5. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

6. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

7. Przypominamy, że przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w przyszłą sobotę 21 grudnia od godz. 9:30. Zgłoszenia chorych przyjmujemy do czwartku w zakrystii i w kancelarii.

8. Mężczyzn, którzy zechcą pomóc w budowie szopki zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 20:15 do kościoła.

9. Wigilia dla samotnych rozpocznie się 24 grudnia o godz.12:00. Dziś ostatni dzień zapisów.

10. Instytut Myśli Schumana po raz trzeci realizuje projekt „Wigilia bez granic”. Po niezwykle udanych dwóch poprzednich edycjach, teraz akcja obejmuje całą Polskę. Projekt zakłada przyjęcie obcokrajowców w polskich domach na wigilijnej wieczerzy, tworząc nowy model integracji cudzoziemców. Umożliwi im poznanie naszej tradycji, kultury, zwyczajów i chrześcijańskich korzeni. Szczegóły na plakacie.

11. Ostatnie egzemplarze kalendarzy na rok 2020, których autorem jest ks. bp Michał Janocha, są do nabycia w zakrystii.

12. Uprzejmie informujemy, że od nowego roku zmienia się porządek Mszy św. w dni powszednie – będą one odprawiane o godz. 6:30; 8;00 i 18:30. Nie będzie też Mszy św. w dolnym kościele w niedzielę o godz. 11:30.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.