Ogłoszenia parafialne 15/09/2019

24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 IX 2019

 

1. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17:00.

2. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

3. Młodych z klas ósmych, którzy chcieliby rozpocząć w tym roku przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w czwartek, 19 września o godz. 19.00 w dolnym kościele. Obecność rodziców jest konieczna ze względu na nowa formę przygotowania którą chcemy zaproponować.

4. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

5. Dzieci z terenu naszej parafii, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. prosimy zgłaszać w kancelarii. Dzieci i ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 14:30. Przy okazji przypominamy, że miejscem przygotowania i przyjmowania I Komunii św. jest parafia zamieszkania dziecka, w której wraz z Rodzicami uczestniczy w niedzielnej Mszy św.

6. Jesienią ubiegłego roku Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej wraz z Urzędem Dzielnicowym Bielany rozpoczął w Warszawie akcję „Pola Nadziei”, która jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej kampanii wspierającej pacjentów nieuleczalnie chorych na raka. Symbolem akcji są żonkile, będące międzynarodowym znakiem opieki hospicyjnej. Honorowy patronat nad kampanią objął Metropolita Warszawy Kardynał Kazimierz Nycz. 28 września w Bielańskim Ratuszu o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny Jacka Wójcickiego inaugurujący drugą edycję kampanii „Pola Nadziei”. Cegiełki - bilety w cenie 90 zł. można nabyć w siedzibie Hospicjum przy placu Konfederacji 55 w dolnym kościele św. Zygmunta od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:30.

7. Zapraszamy do Oratorium św. Jana Bosko. Jest to miejsce dla dzieci i młodzieży, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi i zapoznać nowych, odrobić lekcje (korepetycje indywidualne), uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, wycieczkach oraz obozach. Przy Oratorium działają również grupy formacyjne dla młodzieży oraz tych, którzy chcą włączyć się w wolontariat. Zapraszamy także na scholę dziecięcą lub młodzieżową oraz do grupy Bielanek. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach.

8. Małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją więź z Bogiem i między sobą zapraszamy do tworzonego kręgu Kościoła domowego – jest to część wspólnoty oazowej, której założycielem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki przeznaczona właśnie dla małżonków i rodzin. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

9. Zapraszamy do Oratorium św. Jana Bosko. Jest to miejsce dla dzieci i młodzieży, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi i zapoznać nowych, odrobić lekcje (korepetycje indywidualne), uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, wycieczkach oraz obozach. Przy Oratorium działają również grupy formacyjne dla młodzieży oraz tych, którzy chcą włączyć się w wolontariat. Zapraszamy także na scholę dziecięcą lub młodzieżową oraz do grupy Bielanek. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach.

 

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.