Ogłoszenia parafialne 15/04/2018 3 Niedziela wielkanocna

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

 

2. Dziś przejdzie ulicami Warszawy XIII Marsz Świętości Życia - zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Poprzedzi go Msza św. odprawiona w katedrze św. Jana o godz. 11.00. Następnie uczestnicy Marszu zgromadza się przy kolumnie Zygmunta i przejdą Krakowskim Przedmieściem do bazyliki św. Krzyża. Przy kolumnie Zygmunta prowadzona będzie zbiórka pampersów, mleka i środków higieny dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

 

3. Rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważne słowo Boże” (Dz. 4,31).

Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jak kiedyś apostołowie, tak i my dzisiaj modlimy się do Boga o tę samą Moc i Mądrość – o nowy dar Ducha Świętego. Otrzymujemy Go jako Moc i Mądrość właśnie pod postacią słowa, które od Boga pochodzi. Wsłuchajmy się w mądrość tego słowa i otwórzmy na jego moc – otwórzmy się na Ducha Prawdy, Ducha Wspomożyciela, Ducha Stworzyciela i Odnowiciela.

 

4. Dziś po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu studentów Instytutu Szkolenia Organistów w Warszawie wraz z ich profesorem. W programie koncertu są między innymi utwory Henryka Miłka. 

Zapraszamy również na koncert z cyklu „Arcydzieła Kameralistyki” w przyszłą niedzielę o godz. 20:00.

 

5. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

 

6. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

7. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na rekolekcje dla małżeństw w dniach 20 – 22 kwietnia br. w Laskach k/Warszawy. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Kaplicy Pamięci o Sprawiedliwych, która jest unikalnym w skali międzynarodowej pomnikiem powstałym z pragnienia oddania czci Polakom, którzy z narażeniem życia swego i swej rodziny ratowali Żydów w czasie II wojny światowej oraz do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skępskiej Matki Bożej Brzemiennej – Królowej Mazowsza i Kujaw w Skępem. Wyjazd w sobotę 28 kwietnia o godz. 6:00. Koszt 50 zł. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.