Ogłoszenia parafialne 15/03/2020

3 Niedziela Wielkiego Postu - 15 III 2020

1. W związku z zagrożeniem koronawirusem zaproszeni jesteśmy do szczególnej ostrożności i rozwagi polegającej na przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych; życzliwej troski o samotnych i starszych sąsiadów, którzy potrzebują szczególnej pomocy. Nasz biskup, Kazimierz kard. Nycz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

– osobom w podeszłym wieku,

– osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

– dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

– osobom, które czują obawę przed zarażeniem,

– pracownikom służby zdrowia.

W archidiecezji (także w naszej parafii) do odwołania zawieszone zostały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i wszelkie spotkania grup i wspólnot duszpasterskich. Zaproszeni jesteśmy do szczególnej modlitwy o zachowanie nas w zdrowiu i bezpieczeństwie; okazja do spowiedzi w dni powszednie będzie dodatkowo od godz.18:00. Komunię św. będziemy przyjmować na rękę.

Do 29 marca kancelaria parafialna czynna będzie tylko po południu.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19:00 dla dorosłych.

3. W czwartek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele jak co dzień. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona czwartek o godz. 18:30

4. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 18:30. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Rodziny, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:30 za dwa tygodnie 29 marca.

6. Fundacja Pomocy Bliźniemu Credo informuje, że akcja rozliczania PIT-ów jest odwołana na okres co najmniej dwóch tygodni. Szczegółowe informacje można uzyskać w księgarni.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.