Ogłoszenia parafialne 15/03/2015 IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Od poniedziałku do środy dorosłych zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i 18:00; młodych na godz. 19:30. Zakończenie rekolekcji w piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00, po której odprawimy wspólnie drogę krzyżową ulicami naszej parafii – pójdziemy ulicami: Daniłowskiego, Księgarzy, Przybyszewskiego, Szepietowską, Kleczewską, Płatniczą – do kościoła. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci a także Mszy św. o godz. 19:00.

Owocem naszego nawrócenia jest sakrament pokuty - bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na później - okazja do spowiedzi będzie w czasie rekolekcji od 8:30 i od 17:00. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich odbędą się w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 11:00.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30.

3. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed kościołem świece „Caritasu” i baranki. Zachęcamy do nabycia. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

5. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

6. W czwartek rozpoczyna się IV Tydzień dla Życia pod hasłem „Bądźcie solidarni z życiem” – więcej informacji na temat inicjatyw podejmowanych w tej dziedzinie na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin za wstawiennictwem Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 18:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

8. Wszystkich młodych zapraszamy na skrutację Pisma św., czyli modlitwę i refleksję nad Słowem Bożym, w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 do dolnego kościoła.

9. Przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w sobotę 28 marca od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku 26 marca.

10. Fundacja „CREDO” ofiaruje swoją pomoc w wypełnianiu deklaracji PIT w księgarni od jutra, 16.03 od godz. 16:00 w księgarni.

11. Zapraszamy na do lektury prasy katolickiej. Wydawnictwo Edycja św. Pawła  wydało Biblię Jubileuszową, która jest połączeniem Biblii Paulistów oraz pięknej   XV-wiecznej ornamentyki. W dniu dzisiejszym można ją obejrzeć ewentualnie zamówić w Księgarni parafialnej. Serdecznie zapraszamy.