Ogłoszenia parafialne 14/10/2018

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 X 2018

 

1. Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W czasie wszystkich Mszy św. dziękujemy Bogu za wzniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz wspieramy duchowo posługę Ojca Świętego Franciszka. Przed kościołem zbierane są ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą młodych z rodzin najuboższych.

2. Dziś trzeci dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 14:00 – 17:00.

3. W dniu dzisiejszym Różaniec odmówimy o godz.17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu w Sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii.

5. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

6. Rozpoczął się w naszej parafii ewangelizacyjny kurs Alpha. Jest on skierowany do osób, które straciły kontakt z Kościołem, ale też do tych wierzących, którzy chcieliby wrócić do podstaw swojej wiary. Osoby pragnące jeszcze dołączyć do kursu zapraszamy w poniedziałek o 19:00 do sali św. Rodziny. Wejście od ul. Daniłowskiego, jak do dolnego kościoła.

7. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II - w czasie wszystkich Mszy św. dziękować będziemy Bogu za wzniesienie na ołtarze.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkania modlitewno-formacyjne w każdy czwartek o godz. 19:30 w sali św. Stanisława (wejście jak do dolnego kościoła i schodami na górę). Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać i pogłębiać swoje życie duchowe we wspólnocie ludzi otwartych na działanie Ducha Świętego.

9. Msza św. w intencji Hospicjum, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

10. W piątek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – uroczysta Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki odprawiona będzie o godz. 18:00. Wcześniej koncert poświęcony błogosławionemu.

11. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 14:30.

13. Przyjmujemy już na wypominki i na Msze św. zbiorowe za zmarłych. Będziemy je odprawiać przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.