Ogłoszenia parafialne 14/02/2021 VI Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30.

2. Ofiary na wsparcie rodzin cierpiących z powodu wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” można składać do puszki w kaplicy pokutnej.

3. W najbliższą środę, 17 lutego, rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia i przygotowania do celebracji Misterium Paschalnego – tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Środę Popielcową Msze św. będą celebrowane o 6:30, 8:00, 9:00,  17:00, 18:30 i 19:30. Posypanie głów popiołem będzie miało miejsce podczas każdej Mszy św. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

5. Na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II zapraszamy w  najbliższy piątek na godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
- Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 18:00; dla dorosłych o godz. 8:30 i 19:00
- Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30.

7. Bielanki oraz dzieci, które chciałyby wziąć czynny udział w procesji eucharystycznej na zakończenie nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszamy do sali św. Rodziny na godz. 16:15.
Przy okazji prosimy i zachęcamy Rodziców i Dziadków o umożliwienie dzieciom udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu.

8. Dzieci ze szkoły133, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej zapraszamy wraz z Rodzicami na Mszę św. w przyszłą niedziele na godz. 14:30.

9. Także w przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 19:00 w sali św. Rodziny (wejście od strony obrazu M.B. Częstochowskiej)  rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej.

10. Przypominamy,  że rozpoczęliśmy  zapisy na kurs przedmałżeński organizowany w 4 kolejne soboty od 27 lutego. Zapisy pod adresem narzeczeni.swzygmunt@gmail.com. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii. Wszystkim zakochanym, zaręczonym życzymy, aby ich miłość wzrastała na wzór miłości Jezusa Chrystusa do nas.

11. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na potrzeby parafialnego Zespołu Pomocy Bliźniemu za pośrednictwem Fundacji „CREDO”. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.