Ogłoszenia parafialne 13/12/2020 III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na godz. 9:00 lub 18:30 i 20:00. Spowiedź w czasie rekolekcji od godz. 8:30 i 17:30 w kaplicy Adoracyjnej i w sali św. Rodziny. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach i przystąpienia do sakramentu pokuty. Transmitowane będą Msze św. niedzielne i w dni powszednie o godz. 9:00 i 18:30.; Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6:30 i 18:30.

2. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 16:30.

3. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się po każdej Mszy św. w kaplicy pokutnej. Zachęcamy również do nabywania świec „Caritas”, których zostało jeszcze trochę w zakrystii czy w kancelarii - a ofiary, które składamy przy tej okazji są przeznaczone na pomoc najuboższym. Jednocześnie przypominamy, że na ołtarzu ustawiono kosz, do którego można składać trwałe artykuły żywnościowe, które zostaną dodane do paczek świątecznych dla potrzebujących.

5. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa  Michała Janochę na rok 2021, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

6. Centrum Młodzieżowe „Oratorium św. Jana Bosko” zaprasza na kiermasz świąteczny, po każdej Mszy Świętej. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła misyjne w Sudanie, Etiopii i na Kubie. Kiermasz odbywa się w kawiarence parafialnej (wejście od ul. Daniłowskiego lub od kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej). Zapraszamy!

7. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

8. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu  w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

9. Nasza parafia włącza się w świąteczną akcję Fundacji Małych Stópek pt. „Paczuszka dla Maluszka”. Zbieramy wszelkie artykuły higieniczne i inne akcesoria dla niemowląt i małych dzieci m.in pieluchy, mydełka, szampony, kremy, mokre chusteczki, kocyki, smoczki itp. Dary można składać pod choinką znajdującą się w Kaplicy MB Częstochowskiej. Już dziś można stamtąd wziąć bombkę z informacjami o szczegółach akcji oraz z numerem konta, dla tych którzy woleliby to dzieło wesprzeć przelewem bankowym. Wszystkie podarowane artykuły otrzymają maluchy z domów dziecka, domów samotnej matki, domów pomocy społecznej oraz hospicjów, a także mamy w trudnej sytuacji życiowej, zarówno oczekujące narodzin dzieciątka, jak i te które już cieszą się macierzyństwem. Niech to będzie nasz tegoroczny dar dla nowonarodzonego Jezusa, zwłaszcza mając w pamięci słowa Ewangelii „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

10. Przypominamy, że przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w przyszłą sobotę 19 grudnia od godz. 9:00. Zgłoszenia chorych przyjmujemy  do czwartku w zakrystii i w kancelarii.

11. Informujemy, że przez okres Adwentu, przed księgarnią jest czynny kiermasz książki używanej, na który serdecznie zapraszamy.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

13. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – w tym roku z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

  • Środa, 16 grudnia -  ul. Podczaszyńskiego  1/3, 4, 5, 7/9
  • Czwartek, 17 grudnia -  ul. Podczaszyńskiego  8, 11/15, 14
  • Piątek, 18 grudnia -  ul. Podczaszyńskiego  16, 17A, 18, 23
  • Sobota, 19 grudnia -  ul. Podczaszyńskiego  25, 27, 29, 31