Ogłoszenia parafialne 13/10/2019

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 X 2019

 

1. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W czasie wszystkich Mszy św. dziękujemy Bogu za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz wspieramy duchowo posługę Ojca Świętego Franciszka. Przed kościołem zbierane są ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą młodych z rodzin najuboższych.

2. Dziś trzeci dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 14:00 – 17:00.

3. W dniu dzisiejszym nabożeństwo różańcowe o godz.17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Zachęcamy też do dołączenia się do Róż Różańcowych.

4. Zapraszamy na dzisiejsze Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej – o godz. 19:00 Msza św. a potem procesja różańcowa. Prosimy o przyniesienie świec, jeżeli pogoda pozwoli wyjdziemy na Plac Konfederacji.

5. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii.

6. W dniu jutrzejszym obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej – w intencji nauczycieli i wychowawców modlić się będziemy szczególnie we Mszy św. o godz. 9:00.

7. W środę 16 października przypada 41 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II - w czasie wszystkich Mszy św. dziękować będziemy Bogu za osobę Papieża Polaka.

8. Msza św. w intencji Hospicjum, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

9. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

10. W sobotę przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – uroczysta Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki odprawiona będzie o godz. 18:00. Wcześniej koncert poświęcony błogosławionemu.

11. W tym roku przypada 50-lecie diecezjalnego kursu lektorskiego, przygotowującego młodych ludzi do liturgicznej posługi przy czytaniu Słowa Bożego. Prawdopodobnie także wśród nas są absolwenci kursu sprzed kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Uroczysta msza święta z tej okazji, połączona z promocją nowych lektorów – w tym trzech młodzieńców z naszej parafii – zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w świątyni Opatrzności Bożej. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 14:30.

13. Przyjmujemy już na wypominki – roczne i jednorazowe oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych. Msze będziemy sprawować przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.