Ogłoszenia parafialne 13/09/2020 XXIV Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 16:30. Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się także wspólnie w każdy piątek o godz. 15:00 w kościele. Nabożeństwo fatimskie dziś po Mszy św. o godz. 19:00.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny przyjmuje ofiary na rzecz potrzebujących

3. W ramach akcji „Rodzina rodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. Powracamy do modlitwy o nawrócenie naszej parafii – zapraszamy do kościoła w poniedziałek na godz. 17:00.

5. Dziś rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujemy więzi” – dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców polecamy szczególnej modlitwie naszych parafian – zwłaszcza w piątek, 18 września kiedy obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej.

6. Serdecznie zapraszamy na spotkania dla mam z małymi dziećmi. Spotkania odbywają się we wtorki o godzinie 10.00 w salce obok dolnego kościoła-wejście od ul. Daniłowskiego.

7. Młodych z klas ósmych, którzy chcieliby rozpocząć w tym roku przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w poniedziałek, 14 września o godz. 19.30 w kościele.
Młodzież  z kl. I, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w środę, 16 września, o godz. 18:30.
Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpoczniemy w październiku.

8. W czwartek, 17 września  wspominamy w liturgii św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, współpatrona naszej parafii, świętego arcybiskupa Warszawy, który sprawował swój urząd w czasie powstania styczniowego. Jego obraz i relikwie znajdują się w kaplicy świętych – obok św. Jana Pawła II. W tym szczególnym dniu zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.

9. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

10. Zapraszamy na  Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 18:30. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu  w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

11. Dzieci z terenu naszej parafii, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. prosimy zgłaszać w kancelarii. Dzieci i ich Rodziców zapraszamy w niedzielę 27 września na Mszę św. o godz. 14:30. Przy okazji przypominamy, że miejscem przygotowania i przyjmowania I Komunii św. jest parafia zamieszkania dziecka, w której wraz z Rodzicami uczestniczy w niedzielnej Mszy św.

12. Nasz parafianin, pan Piotr, inicjuje męski różaniec i zbiera zgłoszenia chętnych pod numerem telefonu 665 32 32 22. Zgłoszenia można też dokonać w zakrystii.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

14. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę.

15. 29 września na godz. 11:30 zapraszamy dzieci, które w tamtym roku przystąpiły do I Komunii św., aby mogły przeżyć swoją Rocznicę. Spowiedź dla tych dzici będzie 26 września o godz. 10:00.