Ogłoszenia parafialne 12/10/2020 XXVIII Niedziela Zwykła

1.  Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” – „Cały Twój”.  W czasie wszystkich Mszy św. dziękujemy Bogu za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz wspieramy duchowo posługę Ojca Świętego Franciszka.  Przed kościołem zbierane są  ofiary na Fundację „Dzieło Nowego  Tysiąclecia” wspierającą młodych z rodzin najuboższych.

2. Dziś trzeci dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 14:00 – 17:00.

3. W dniu dzisiejszym nabożeństwo różańcowe o godz.17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 18:00. Zachęcamy też do dołączenia się do Róż Różańcowych.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii. Natomiast zawiesza czwartkowe dyżury w siedzibie Zespołu aż do odwołania.

5. Przypominamy, że dziś po Mszy św. o godz. 19:00 w sali św. Rodziny (wejście od strony obrazu M.B. Częstochowskiej)  rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych.

6. We wtorek po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

7. Młodych z klas ósmych, zapraszamy na spotkanie  przygotowujące  do bierzmowania w poniedziałek, 12 października o godz. 19.30 w dolnym  kościele.

8. W środę  obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej – w intencji nauczycieli i wychowawców modlić się będziemy szczególnie we Mszy św. o godz. 18:30.

9. Zapraszamy  studentów  do  duszpasterstwa  akademickiego.  Pierwsze  spotkanie  w  środę 14 października o godz. 20:30 do sali św. Teresy (II piętro, wejście od ul. Daniłowskiego).

10. Msza św. w intencji Hospicjum, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

11. W czwartek 15 października o godz. 20:30 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Postakademickiego „Sykomora”. Nowy rok funkcjonowania grupy zostanie zainaugurowany Mszą św. po której odbędzie się agapa. Spotkania będą odbywały się 2 razy w miesiącu w salce Akademickiej, a terminy będą podawane na bieżąco. Więcej informacji można uzyskać na profilu grupy na facebooku oraz mailując na adres: dapostaka.sykomora@gmail.com. Zachęcamy do dołączenia do duszpasterstwa.

12. W piątek 16 października przypada 42 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II - w czasie wszystkich Mszy św. dziękować będziemy  Bogu za osobę Papieża Polaka. Tego dnia przed Mszą św. wieczorną przywitamy kopię obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, który nawiedza warszawskie parafie  z okazji podwójnej rocznicy -100 - lecia Bitwy Warszawskiej oraz 370 rocznicy obrania Matki Bożej Łaskawej Patronką Warszawy i Strażniczką Polski. Peregrynacja ta odbywa się pod hasłem:" Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków”. Dziś po Mszy św. o godz. 19:00, jest okazja do wysłuchania prelekcji Ewy  Storożyńskiej – pisarki, autorki książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata” która wprowadzi nas w ideę peregrynacji.  Pragnieniem organizatorów jest aby  jak najwięcej mieszkańców stolicy oraz całej Ojczyzny podziękowało Bogu za ochronę przed najazdem sowieckim  sto lat temu oraz wyprosiło łaski i opiekę na kolejne dni i lata.  Różaniec tego dnia odmówimy po Mszy św. wieczornej. Nawiedzenie kopii  obrazu Matki Bożej Łaskawej trwać będzie w naszej parafii do 23 października.

13.  Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

14. W przyszłą niedzielę, 18 października, z okazji przypadającego w tym dniu święta św. Łukasza – patrona lekarzy, zostanie odprawiona o godz. 17:30 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie J.E. Kardynał Kazimierz Nycz. Zapraszamy przedstawicieli szeroko rozumianego środowiska medycznego: szczególnie lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarki, opiekunów medycznych, aptekarzy, rehabilitantów, psychologów, laborantów i pozostałych pracowników medycznych.

15. Przyjmujemy już na wypominki – roczne i jednorazowe oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych. Msze będziemy sprawować przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

16. Zapraszamy do lektury najnowszej encykliki Papieża Franciszka „Fratelli tutti”, którą można nabyć w księgarni parafialnej, prasy katolickiej i najnowszego numeru dwumiesięcznika Nasz Krąg.