Ogłoszenia parafialne 11/03/2018 4 niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla dorosłych, 19:45 dla młodzieży, a po niej adoracja Krzyża.

2. Ofiary na wsparcie rodzin cierpiących z powodu wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” można składać do puszki w kaplicy pokutnej.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed Kościołem Wielkanocne świece Caritas i cukrowe baranki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Zespół Pomocy Bliźniemu w dniu dzisiejszym zbiera również ofiary w sali św. Rodziny oraz prowadzi zbiórkę żywności do paczek świątecznych. Kosz jest wystawiony przy ołtarzu.

4. Nasz chór parafialny "Spes in Deo”, zaprasza w dzisiejszą niedzielę, na koncert muzyki pasyjnej, który odbędzie się po mszy św. o godz. 13.00.

5. Rekolekcje wielkopostne gimnazjalistów odbędą się w tym tygodniu od poniedziałku do środy. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.

6. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

7. We wtorek 13 marca przypada Święto Papieskie i 5. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Tego dnia o godz. 17:30 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona będzie Msza św. z udziałem Episkopatu pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce – wszyscy zaproszeni jesteśmy do wspólnej modlitwy.

8. Spotkanie organizacyjne przed planowaną na w październik pielgrzymką do Lourdes i La Salette i innych sanktuariów Francji – program znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń – odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 19:00 w sali św. Rodziny.

9. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

10. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

11. W przyszłą niedzielę rodziny, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:30.

12. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w dolnym kościele.

13. Przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w sobotę 24 marca od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku 22 marca.

14. W okresie wielkanocnym będzie się odbywał w naszej parafii ewangelizacyjny kurs Alpha. Jego celem jest rozbudzenie i umocnienie wiary, a spotkania będą się odbywać w poniedziałki okresu wielkanocnego. Zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o kontakt z księdzem Jarkiem: osobiście albo na adres mailowy księdza jarekmlot@gmail.com lub parafii parafia.sw.zygmunta@gmail.com

15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.