Ogłoszenia parafialne 10/11/2019

32 niedziela zwykła - 10 XI 2019

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś na godz. 16:30. Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się także wspólnie w każdy piątek o godz. 15:00 w kościele.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera dziś w sali św. Rodziny ofiary na rzecz potrzebujących. Rozpoczyna również zbieranie fantów na coroczną loterię, która odbędzie się w grudniu. Pamiętajmy aby nasze fanty były dobrej jakości i mogły być miłą niespodzianką dla uczestników loterii. Prosimy o przynoszenie fantów w czasie dyżurów Zespołu w poniedziałki i czwartki od 18:00 do 19:00. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy, z której dochód przeznaczony jest w całości na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

3. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. W dniu jutrzejszym obchodzimy Dzień Niepodległości, Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9:00. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych.

5. Nasz biskup Ks. kard. Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich do świątyni Opatrzności Bożej na uroczyste obchody Święta Niepodległości. O godz. 17:00 odbędzie się okolicznościowy koncert „Boże coś Polskę” a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończymy o godz. 19:18 zapaleniem Świecy Niepodległości i Mszą św.

6. Zapraszamy na modlitwę o nawrócenie - nasze osobiste, rodzin, parafii i Ojczyzny - jutro o godz. 17:00.

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność.

8. W przyszłą niedzielę dzieci które przygotowują się do I Komunii św. z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:30.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.