Ogłoszenia parafialne 10/03/2019

1 niedziela wielkiego postu - 10 III 2019

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci, o godz. 18:30 dla dorosłych i o godz. 19:45 adorację krzyża.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w dniu dzisiejszym zbiera ofiary w sali św. Rodziny.

3. Ofiary na wsparcie rodzin cierpiących z powodu wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” można składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. Od najbliższego poniedziałku, przez cały Wielki Post, podobnie jak w Adwencie, zapraszamy do wspólnego odmawiania Laudesów, czyli porannej modlitwy Kościoła, na godzinę 7:00. Będziemy ją odmawiali od poniedziałku do piątku w sali Słowa Bożego.

5. Rozpoczęliśmy katechezy dla młodzieży i dorosłych – zapraszamy wszystkich – i tych którzy są z siebie zadowoleni i tych, którym trudno odkryć w historii swego życia miłość Boga – Ojca, w poniedziałek i czwartek na godz. 19:45 do dolnego kościoła.

6. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Tego dnia o godz. 17:30 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona będzie Msza św. z udziałem Episkopatu pod przewodnictwem kard. Pietro Parolin, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej – wszyscy zaproszeni jesteśmy do wspólnej modlitwy. Będzie to jednocześnie okazja do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską.

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę rodziny, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:30.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 8 do 15 września 2019 r. W programie m. in.: Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Jezioro Galilejskie, Morze Martwe, Kafarnaum i wiele innych. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na tablicy ogłoszeń. .

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.