Ogłoszenia parafialne 09/09/2018 23 niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś na godz. 16:30. Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się także wspólnie w każdy piątek o godz. 15:00 w kościele.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny przyjmuje ofiary na rzecz potrzebujących.

3. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. Uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, którzy nie rozpoczęli jeszcze przygotowania do sakramentu bierzmowania informujemy, że pierwsze spotkanie połączone z zapisaniem się na listę uczestników odbędzie się w dniu dzisiejszym - zapraszamy na Mszę św.o godz. 11:30 do dolnego kościoła. W tygodniu można zapisać się w kancelarii. Młodzież kl. I średnich kontynuującą przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:30 w dolnym kościele a potem na spotkanie.

5. Powracamy do modlitwy o nawrócenie naszej parafii – zapraszamy do kościoła w poniedziałek na godz. 17:00.

6. Przypominamy, że po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność nasza biblioteka parafialna. Będzie czynna w środy w godz. 17:00 – 19:00 i w niedzielę w godz. 10:30 – 13:00. Wejście od ul. Daniłowskiego, kościół dolny – drugie drzwi.

7. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19:00.

8. W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Msze św. w naszym kościele wg porządku codziennego.

9. Dzieci z terenu naszej parafii, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia  I Komunii św., prosimy zgłaszać w kancelarii – pierwsza Msza św. dla nich      i ich Rodziców w niedzielę 23.09 o godz. 14:30.

10. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki. Kompozytorki” w przyszłą niedzielę o godz. 20:00. W programie utwory: Elisabeth Jaquet de la Guerre, Marii Theresii von Paradis, Clary Schumann, Fanny Hensel, Melanie Bonis. Cécile Chaminade. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych południowego Mazowsza (m.in. Lewiczyn, Warka, Pieczyska). Wyjazd 22 września, w sobotę o godz. 6:45 sprzed kościoła, koszt 50 PLN. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

12. Dnia 25 września w Sali widowiskowej bielańskiego Ratusza odbędzie się koncert Edyty Geppert na rzecz Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej. Bilety – cegiełki w cenie 90 zł., można nabyć w sekretariacie hospicjum przy naszym kościele. Koncert odbędzie się dnia 25 września o godz. 19:00.

13. Przypominamy, że intencje mszalne na okres od 1 stycznia do końca kwietnia 2019 r. przyjmujemy dziś w sali św. Rodziny, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

14. Za ofiary złożone dziś na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.