Ogłoszenia parafialne 09/08/2020

NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  9  VIII  2020

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 19:00.

2. Dziś w sali św. Rodziny Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera ofiary na rzecz ubogich z naszej parafii. Zespół prowadzi także zbiórkę przyborów szkolnych – można je będzie składać do kosza, który będzie wystawiony przy ołtarzu.

3. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. Okazja do spowiedzi w niedzielę na wszystkich na Mszach św. w kaplicy adoracyjnej. W tygodniu spowiedź podczas Mszach porannych oraz wieczorem od 18:00 do 19:00 w kaplicy adoracyjnej. Zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie wejście do kaplicy będzie od środka kościoła

5. Zapraszamy w czwartek -  13 sierpnia na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19:00 Msza św. a potem procesja różańcowa. 

6. W sobotę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jest to także 100 rocznica „Cudu nad Wisłą” – zwycięstwa nad armią rosyjską w 1920 r.  Msze św. będą celebrowane wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy o 17.30.Tradycyjne poświęcenie owoców i ziół będzie miało miejsce po każdej Mszy św.

W niedzielę przypada też 100 rocznica cudu nad Wisłą. Z tej okazji odbędzie się wiele uroczystości państwowych i kościelnych. O niektórych z nich można przeczytać w naszej gablocie.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto, ofiary można składać również do puszek wystawionych w kościele z napisem „ofiara na kościół”.