Ogłoszenia parafialne 09/06/2019

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 VI 2019

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 17:30 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania - polecajmy ją w modlitwie dobremu Bogu.

2. Przypominamy, że dzisiaj kończy się okres wielkanocny, czas, w którym katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:00 i adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 20:00. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

4. W ramach akcji Caritas Polska „Rodzina rodzinie” kontynuujemy pomoc 5 rodzinom w Syrii cierpiącym wskutek działań wojennych – ofiary możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

5. Jutro obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła zaś w czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zostało one wprowadzone do kalendarza przez papieża Benedykta XVI - niech będzie zachętą do wzmożonej modlitwy za wszystkich duszpasterzy.

6. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Hospicjum.

7. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w czwartek, 13 czerwca, na godz. 19:00.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na budowę świątyni Opatrzności Bożej w ubiegła niedzielę.

9. Członkowie wspólnot neokatechumenalnych w ramach akcji ewangelizacyjnej będą odwiedzali mieszkańców naszej parafii – zaczynając od ul. Kasprowicza – chcą podzielić się swoim doświadczeniem mocy Jezusa Zmartwychwstałego w swoim życiu.

10. Kończy się rok szkolny – zapraszamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty, aby czystym sercem podziękować Bogu za otrzymane w tym czasie łaski. Każda szkoła z naszej parafii ma swoją Mszę św. na zakończenie roku.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę 22 czerwca o godz. 5:00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej

12. Od niedzieli, 23 czerwca, porządek Mszy św. będzie wakacyjny, tzn. w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17:30. Natomiast w tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 8:00 i 19:00.

13. Zrobiło się trochę cieplej – zwracamy się z prośbą o uszanowanie godności świątyni i liturgii przez odpowiedni strój.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.