Ogłoszenia parafialne 08/12/2019

2 NIEDZIELA ADWENTU - 8 XII 2019

1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:

  • Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30;

  • jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, od poniedziałku do piątku o godz. 5:30

  • rekolekcje, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę ale już dziś przygotujmy chwilę czasu na to szczególne spotkanie z Bogiem.

2. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 16:30.

3. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej. Do tej samej puszki można składać dary na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera dzisiaj w sali św. Rodziny ofiary na rzecz potrzebujących. Składa również serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wzięli udział w naszej parafialnej loterii i złożyli na nią swoje fanty. Cały dochód z Loterii zostanie przeznaczony na zakup żywności i organizację Wigilii dla osób samotnych. Jednocześnie przypominamy, że przy ołtarzu ustawiono kosz, do którego można składać trwałe artykuły żywnościowe, które zostaną dodane do paczek świątecznych dla potrzebujących.

5. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabyć w niedzielnej kawiarni.

6. Wzorem lat ubiegłych parafia organizuje WIGILIĘ dla samotnych. Osoby, które zechcą wziąć w niej udział, prosimy o zapisanie się w zakrystii lub w kancelarii do niedzieli 15 grudnia. Spotkanie wigilijne będzie miało miejsce w poniedziałek 24 grudnia o godz. 12:00 w niedzielnej kawiarni.

7. Kalendarze na rok 2020 których autorem jest bp. Michał Janocha, są do nabycia u ministrantów lub w zakrystii.

8. Księgarnia parafialna i Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych jak co roku w dniu 15 grudnia zaprasza na kiermasz książek używanych. Książki można przynoście do księgarni w godz.11-19.

9. Przypominamy, że przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 21 grudnia od godz. 9:30. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

10. W środę, 11 grudnia w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Szegedyńskiej 9, na Bielanach o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny Stanisławy Celińskiej. Cegiełki, bilety w cenie 90 zł. można nabyć w siedzibie hospicjum przy Placu Konfederacji 55 od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:30 oraz w Internecie na portalu eventim.pl.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.

12. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożony jest najnowszy numer Nasz Krąg. Zachęcamy do nabywania i prosimy o ofiarność. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Nowo powstające duszpasterstwo postakademickie "Sykomora" serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjno-formacyjne w najbliższy czwartek o godzinie 20:30, spotykamy się przed kościołem. Więcej informacji na plakatach.

14. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – chcemy spotkać się z całą rodziną, modlić się wspólnie i porozmawiać o obecności Boga w życiu codziennym. Wizytę będziemy rozpoczynali o godz. 17:00, w sobotę zaś od godz. 14:00. W tym tygodniu odwiedzimy:

Poniedziałek, 9 grudnia - ul. Starej Baśni 8

Wtorek, 10 grudnia - ul. Starej Baśni 10

Środa, 11 grudnia - ul. Księgarzy 11

Czwartek, 12 grudnia - ul. Starej Baśni 14

Piątek, 13 grudnia - ul. Jarzębskiego 1

Sobota, 14 grudnia - ul. Daniłowskiego 6

Przypominamy również, że w okresie kiedy są wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian w kancelarii parafialnej nie ma dyżuru księdza. Jedyny dzień, kiedy można spotkać w kancelarii kapłana to środa w godzinach popołudniowych.