Ogłoszenia parafialne 08/10/2017 27 Niedziela zwykła

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 X 2017

 

1Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją.” W czasie wszystkich Mszy św. dziękujemy Bogu za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz wspieramy duchowo posługę Ojca Świętego Franciszka.

Przed kościołem zbierane są ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający stypendiami dzieci i młodzież z rodzin uboższych.

 

2. Dziś trzeci dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 14:00 – 17:00.

 

3. W dniu dzisiejszym Różaniec odmówimy o godz.17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17:00, w czwartki zaś szczególnie młodzież gimnazjalną. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej.

 

4. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii.

 

5. Przypominamy, że nowy rok zajęć duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii zostanie zainaugurujemy dzisiaj Mszą św. o godz. 19:00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na spotkania formacyjno-modlitewne, w poniedziałki o 20:30. Najbliższe spotkanie jutro - 9 października. Zbieramy się przed kościołem.

 

6. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki” dziś o godz. 20:00. W programie utwory J. S. Bacha, K. Kurpińskiego, C. Debussego. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

 

7. Na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek 13 października - o godz. 19:00 Msza św. a potem procesja różańcowa- jeśli pogoda pozwoli wyjdziemy na Plac Konfederacji – prosimy o przyniesienie świec.

 

8. W sobotę obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej – w intencji nauczycieli i wychowawców modlić się będziemy szczególnie we Mszy św. o godz. 9:00.

 

9. Przyjmujemy już na wypominki i na Mszę św. zbiorową za zmarłych. Będziemy ją celebrowali przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

 

10. W przyszłą niedzielę o 15:00 Odnowa w Duchu św. zaprasza do dolnego kościoła na Mszę św. i na modlitwę o uzdrowienie.

 

11. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 14:30.

 

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.