Ogłoszenia parafialne 08/03/2020

2 niedziela wielkiego postu - 8 III 2020

 

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18:00 dla dzieci, o godz. 19:00 dla dorosłych i o godz. 20:00  adoracja krzyża.

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami Ad Gentes. Ofiarujmy za nich swoją modlitwę, post, cierpienie.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w dniu dzisiejszym zbiera ofiary w sali św. Rodziny.

4. Ofiary na wsparcie rodzin cierpiących z powodu wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” można składać do puszki w kaplicy pokutnej.

5. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – w poniedziałki o godz.17:30.

6. W piątek 13 marca przypada 7 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, po Mszy św. o godz. 18:30 zostanie odśpiewane „Te Deum”. W przeddzień - 12 marca w czwartek o godz. 17:30 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona będzie Msza św. z udziałem Episkopatu – wszyscy zaproszeni jesteśmy do wspólnej modlitwy.

7. Od 16 marca Fundacja Pomocy Bliźniemu Credo rozpoczyna coroczną akcję "Rozliczania PIT-ów" w księgarni parafialnej od godz.16:00 do 19:00.Szczegółowe informacje w księgarni. Zapraszamy.

8. Nadal przyjmujemy zapisy na karty wstępu na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Chętnych zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. W zeszłą sobotę zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowy. Prośmy wspólnie Boga o realizację i wypełnienie postanowień podjętych podczas tych spotkań. Serdecznie dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary. Zebraliśmy 71.560 zł i 10 euro, które zostaną w całości przeznaczone na nowe drzwi do kościoła. Na stolikach przy wyjściu wyłożone są tegoroczne foldery zawierające informacje dotyczące naszej parafii i grup przy niej działających.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.