Ogłoszenia parafialne 08/03/2015 III Niedziela Wielkiego Postu

  1.  Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.

    Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla dorosłych, 19:45 dla młodzieży.

2. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – w poniedziałki o godz.17:00.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących pomocy z terenu naszej parafii. W związku z wstrzymaniem przez Bank Żywności dystrybucji produktów żywnościowych dla podopiecznych. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

4. Rekolekcje wielkopostne gimnazjalistów odbędą się w tym tygodniu od poniedziałku do środy. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 9:00. Młodzież klas II rekolekcjami tymi rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania.

Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę a zakończą się w piątek drogą krzyżową ulicami parafii. Już dziś zapraszamy do udziału w tej szczególnej refleksji nad nasza wiarą i miłością.

5. W piątek 13 marca przypada 2 rocznica wyboru papieża Franciszka, na Mszach św. w modlitwie powszechnej będziemy się modlić w intencji Ojca Świętego.

6. Przypominamy o możliwości rozliczenia PIT- u w księgarni; można przekazać 1% swego podatku na potrzeby Parafialnego Zespołu Pomocy Bliźniemu czy księgarni.

7. „Jak osiągnąć sukces w małżeństwie” – to cykl konferencji na które zapraszamy młodych małżonków i rodziców prowadzonych przez państwa Bożenę i Bogusława Bernard, zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin AW, współprowadzących Mistrzowską Akademię Miłości. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.