Ogłoszenia parafialne 07/06/2020

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 7 VI 2020

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:00 i adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 20:00. W tygodniu  nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

2. Dziś przeżywamy także XIII Święto Dziękczynienia. W sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

3. Okazja do spowiedzi w niedzielę na wszystkich na Mszach św. w kaplicy adoracyjnej – wejście z kościoła. W tygodniu spowiedźbędzie od godz. 7:00 do 8:00 i od 17:00 do 18:00 w kaplicy adoracyjnej (wejście z zewnątrz jak do księgarni).

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, będziemy obchodzićUroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane wg. porządku niedzielnego. Po południu uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 17:00. Po Mszy św. wyruszy po kościele procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.Zapraszamy Bielanki i wszystkie dzieci, które chciałyby wziąć udział w procesji do Sali Św. Rodziny na godz. 16.30. Ostatnia Msza św. w dniu Bożego Ciała będzie celebrowana o godz. 20:00.

Zgodnie z polskim zwyczajem, od Uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku, nabożeństwa czerwcowe będą się kończyć procesją eucharystyczną. Do udziału w niej również zapraszamy Bielanki i asystę kościelną.

5. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę, 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 18:30. 

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku wyłożony jest nowy jubileuszowy numer naszego pisma parafialnego Nasz Krąg. Dwusetny numer w głównej mierze poświęcony jest uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zachęcamy do nabycia tego numeru i do lektury prasy katolickiej. Księgarnia parafialna w Boże Ciało będzie zamknięta.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto, ofiary można składać również do puszek wystawionych w kościele z napisem „ofiara na kościół”.