Ogłoszenia parafialne 07/02/2021 V Niedziela Zwykła

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne  o godz. 17:00

2. W czwartek, 11 lutego, obchodzimy XXIX  Światowy Dzień Chorego – zaproszeni jesteśmy do modlitwy w intencji wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy im służą – by rozpoznali w nich oblicze samego Chrystusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie dokonał dzieła zbawienia ludzkości.
Uroczysta Msza św. w intencji chorych zostanie odprawiona dnia 11 lutego o godz. 11.00 w auli Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ul Wołoskiej 137 w Warszawie. (Obecnie szpital jednoimienny)
Mszy świętej przewodniczyć będzie J. E. Arcybiskup Salvatore Pennacchio - Nuncjusz Apostolski, homilię wygłosi J. E. Kardynał Kazimierz Nycz - Arcybiskup Metropolita Warszawski.
Aula, w której będzie sprawowana Msza św. będzie dostępna tylko dla zaproszonych przedstawicieli chorych oraz służby zdrowia w reżimie sanitarnym, szczególnie z tego względu, że jest to teren szpitala jednoimiennego.
Wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tej Mszy św., zapraszam do udziału on line.
Msza św. z okazji Światowego Dnia Chorego transmitowana będzie  za pośrednictwem kanału na Youtube parafii św. Zygmunta w Warszawie : www.swzygmunt.pl
Kościół św. Zygmunta jest Kościołem Środowisk Medycznych Archidiecezji Warszawskiej.
Bezpośredni link do transmisji dostępny będzie na stronie parafii św. Zygmunta  :
https://www.youtube.com/watch?v=CdgIf53MGXU

3. Duszpasterstwo postakademickie Sykomora działające przy naszej parafii serdecznie zaprasza na spotkania w drugie i trzecie czwartki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w ten czwartek, na chętnych będziemy czekać o godzinie 20.30 przed głównymi drzwiami kościoła. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się mailowo lub przez stronę na Facebooku.

4. Od 8 lutego księgarnia czynna będzie od poniedziałku do piątku od 11:00 do 18:30 i w niedzielę od 08:00 do 14:00. Zapraszamy

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane podczas tegorocznej kolędy w wysokości 28 000. Będą one – podobnie jak i ofiary na tacę szczególnie w I niedzielę miesiąca – przeznaczone na instalacje fotowoltaiczną którą chcemy założyć na budynku kościoła.

6. Powracamy do modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafialnej wspólnoty  w poniedziałek o godz. 17:30.

7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.