Ogłoszenia parafialne 06/12/2020 II Niedziela Adwentu

1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:

  • Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30 i 18:30;
  • jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w dolnym kościele (wejście od ul. Daniłowskiego);
  • rekolekcje, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę ale już dziś przygotujmy chwilę czasu na to szczególne spotkanie z Bogiem. Z rekolekcji przeprowadzimy transmisję internetową.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne dziś o godz. 17:00.

3. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki w kaplicy pokutnej można składać dary na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

4. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 18:00.

5. We wtorek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. w naszym kościele jak co dzień – dodatkowo o godz. 12:00. Tego dnia przypada 40 rocznica poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał Sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację. Polecajmy Bogu także tych wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszego kościoła na czele z ks. prałatem Ryszardem Grygielko. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

6. Z radością informujemy, że we wtorek złoży swoje śluby wieczyste w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy nasz parafianin Dominik Jemielita – polecajmy go także dobremu Bogu w naszych modlitwach.

7. Duszpasterstwo postakademickie Sykomora serdecznie zaprasza na spotkanie w najbliższy czwartek o godzinie 20:30. Na chętnych będziemy czekać przed głównymi drzwiami kościoła. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się przez stronę na Facebooku.

8. Opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS można nabyć po każdej Mszy św. w kaplicy pokutnej, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę dzieci ze szkoły podstawowej nr 133 które przygotowują się do I Komunii św. z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:30.

10. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się, z uprzejmą prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

11. Przypominamy, że przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 19 grudnia od godz. 9:00. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.

13. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – w tym roku z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

  • Poniedziałek, 7 grudnia -  ul. Żeromskiego 9, 11, 13A
  • Wtorek, 8 grudnia -  ul. Żeromskiego 15, 15A, 19
  • Środa, 9 grudnia -  ul. Żeromskiego 21, 23, 25
  • Czwartek, 10 grudnia -  ul. Żeromskiego 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51/53, 55/67
  • Piątek, 11 grudnia -  ul. Szepietowska
  • Sobota, 12 grudnia -  ul. Rydla