Ogłoszenia parafialne 06/10/2019

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 X 2019

 

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy z rodzicami od poniedziałku do piątku na godz. 17:30, w czwartki zaś szczególnie młodzież - kandydatów do bierzmowania. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Gorącym pragnieniem jest aby w naszej parafii powstał nowy krąg Żywego Różańca – jest wiele osób, które modlą się same – swój codzienny dziesiątek różańca mogą włączyć w modlitwę Kościoła – zgłoszenia chętnych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Zespołowi Pomocy Bliźniemu i wszystkim, którzy pomogli w organizacji wczorajszego Dnia Chorych.

3. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o 13:00.

4. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:00.

5. Pierwsze spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania prowadzone przez ks. Michała odbędzie się jutro 7 października o godzinie 19:45 w dolnym kościele.

6. Doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu – 40-godzinne nabożeństwo - przypada w naszej parafii w piątek i sobotę - z tej racji w te dni adoracja rozpoczynać się będzie Mszą św. o 9:00 i będzie trwać w kościele w piątek do godz. 18:00 a w sobotę do godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do udziału w tym szczególnym spotkaniu z Chrystusem. W sobotę parafian i sympatyków chcemy zaprosić do „modlitwy do granic parafii” – analogicznie jak kilka lat temu modliliśmy się przy granicach Polski – chcemy naszą szczególną modlitwą otoczyć wszystkich mieszkańców naszej parafii – przez wstawiennictwo Maryi chcemy przedstawiać Bogu intencje naszych serc a szczególnie umiłowaną Ojczyznę. O pełnej godzinie odmawiać będziemy jedną cząstkę Różańca. Proponujemy następujący porządek:

10:00 – mieszkańcy ul. Marymonckiej

11:00 – mieszkańcy ul. Cegłowskiej, Barcickiej, Podczaszyńskiego i okolic

12:00 – mieszkańcy ul. Kasprowicza i okolic

13:00 – mieszkańcy Alei Zjednoczenia

14:00 – mieszkańcy ul. Żeromskiego, Daniłowskiego

15:00 – mieszkańcy ul. Starej Baśni i okolic

16:00 – mieszkańcy ul. Przybyszewskiego, Skalbmierskiej, Reymonta, Oczapowskiego i okolic.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy także sympatyków parafii.

7. Na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 października - o godz. 19:00 Msza św. a potem procesja różańcowa - jeśli pogoda pozwoli wyjdziemy na Plac Konfederacji – prosimy o przyniesienie świec.

8. W przyszłą niedzielę 13 października obchodzony będzie XIX Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą młodych z rodzin najuboższych

9. Przyjmujemy już na wypominki i na Mszę św. zbiorową za zmarłych. Będziemy ją celebrowali przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

10. Zapraszamy na cykl warsztatów zatytułowanych „Słuchać Sercem” prowadzonym przez Ewę Stradomską, trenerkę komunikacji empatycznej. Są to spotkania oparte na empatii, komunikacji wiodącej przez świat uczuć i potrzeb, budującej porozumienie w relacjach, gdzie często się walczy o rację a nie o głęboki kontakt i usłyszenie się nawzajem. Spotkania te dedykowane są dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej komunikować się z drugim człowiekiem: dla rodziców, dla małżonków, dla osób samotnych. Zajęcia odbywałyby się w środy co dwa tygodnie w godzinach 19:00 – 21:00. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

12. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone dziś na tacę.