Ogłoszenia parafialne 05/08/2018 18 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od 19:00 do 20:00.

 

2. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 13:00.

 

3. Sierpień to szczególny czas pielgrzymowania na Jasna Górę. Otoczmy nasza modlitwą wszystkich pielgrzymów – pozostając w domach możemy im towarzyszyć duchowo przez modlitwę, udział w Eucharystii, duchową lekturę.

 

4. Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski.

Autorzy apelu na sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji – podkreślają, że wolność kosztowała życie wielu Polaków, a dziś takie poświęcenie nie jest konieczne.

„Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!”

 

5. Jutro -  6 sierpnia, przypada  Święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00, 8:00 i 19:00.

 

6. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlić się będziemy jutro o godz. 18:30.

 

7. Zespół Pomocy Bliźniemu rozpoczyna zbiórkę przyborów szkolnych – można je składać do kosza, który od tego tygodnia wystawiony będzie przy ołtarzu.

 

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej a wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do naszej wspólnoty.