Ogłoszenia parafialne 05/05/2019

3 niedziela wielkanocna - 5 V 2019

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:20 do godz. 20:00. Uprzejmie przypominamy, że od maja do sierpnia włącznie ostatnia Msza św. niedzielna odprawiona jest nie o 19:00 ale o godz. 20:00.

2. Prosimy o modlitwę w intencji rodzin i dzieci, które w najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 10:30 przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Biały Tydzień dzieci rozpoczną w niedzielę Mszą św. o godz. 11:30.

3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się po Mszy św. o godz. 13:00 w sali Słowa Bożego

4. Rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12). Tydzień Biblijny otworzy Trzecie Narodowe czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana. Przy wejściach w koszykach wyłożone są kartki z wybranymi tekstami z ewangelii św. Jana – możemy je zabrać do domu i tam w odpowiednim czasie spokojnie odczytać.

5. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:00.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Zespołowi Pomocy Bliźniemu i wszystkim, którzy pomogli w organizacji wczorajszego Dnia Chorych.

7. Planujemy pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd w sobotę 18 maja o godz. 6:00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Przypominamy, że rozpoczęliśmy zapisy na kurs przedmałżeński organizowany w 4 kolejne soboty czerwca. Zapisy dla narzeczonych z naszej parafii pod adresem narzeczeni.swzygmunt@gmail.com.

9. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.