Ogłoszenia parafialne 05/01/2020

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 I 2020

 

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:00

2. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 w sali Słowa Bożego. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim paniom, które przygotowały kadzidło i kredę.

3. W dniu jutrzejszym, 6 stycznia, będziemy świętowali Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać do domu poświęconą kredę i kadzidło. Poświęconą kredą, na znak, że w naszych domach przyjęliśmy Jezusa Chrystusa - wcielone Słowo Boże, znaczymy drzwi naszych mieszkań literami C+M+B oraz aktualny rok co oznacza Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi mieszkańców lub imiona trzech mędrców. Zbiórka na tacę z tego dnia przeznaczona jest na misje. Orszak Trzech Króli wyruszy z Placu Zamkowego 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 12:00.

4. Osoby, które w pierwszą niedzielę Adwentu zdecydowały się na udział w akcji „Pudełka Fidesco”, prosimy o przyniesienie pudełek-skarbonek z uzbieraną jałmużną na dowolną Mszę św. w dniu Objawienia Pańskiego (Trzech Króli, poniedziałek 6 stycznia) i złożenie ich u stóp ołtarza, podobnie jak uczynili to ze swoimi darami Mędrcy przed żłóbkiem Pana Jezusa.

5. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy w przyszły poniedziałek na godz. 18:00.

6. Przypominamy, że intencje mszalne na maj, czerwiec, lipiec i sierpień przyjmowane będą od przyszłej niedzieli.

7. Serdecznie zapraszamy na Koncert kolęd, w wykonaniu naszego chóru Spes in Deo oraz organisty - Adama Kuczewskiego. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12.01 o godz. 20.00

8. Po raz kolejny w naszej parafii rozpocznie się Kurs Alpha. Kurs ten jest skierowany zarówno do osób wierzących, niewierzących, jak również do osób poszukujących. Alpha to cykl spotkań w trakcie których poszukujemy odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące chrześcijaństwa. Jest to również doskonała przestrzeń do pogłębienia relacji z Bogiem. Kurs rozpoczyna się 13 stycznia (poniedziałek) o godz. 19:00. Wejście do dolnego kościoła od ul. Daniłowskiego. Spotkanie rozpoczyna się poczęstunkiem.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy kaplicy pokutnej. Należność za nią prosimy uiścić do puszki.

11. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Wtorek, 7 stycznia – ul. Daniłowskiego 16

                                 ul. Daniłowskiego - domki numery parzyste od 32 do 62

Środa, 8 stycznia - ul. Daniłowskiego - domki numery nieparzyste od 11 do 51

                               ul. Skalbmierska 1

Czwartek, 9 stycznia - ul. Skalbmierska 2 i 3

Piątek, 10 stycznia - ul. Skalbmierska 4

Sobota, 11 stycznia - ul. Skalbmierska 15

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17:00, w sobotę od godz. 14:00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczasowe spotkania, wspólna modlitwę i ofiary składane przy tej okazji.