Ogłoszenia parafialne 04/11/2018

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 XI 2018

 

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.

2. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 13:00 w sali Słowa Bożego.

3. Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, pod tytułem: Modlitwa do Bogarodzicy. Koncert odbędzie się dziś, po Mszy św. o godz. 19:00. Wystąpią na nim 4 chóry z Federacji Chórów Kościelnych Caecilianum. Dokładniejsze informacje znajdują się na plakacie

4. Na wspólną modlitwę o nawrócenie naszych rodzin, parafii, Ojczyzny zapraszamy jutro o godz.17:00; później modlić się będziemy za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych.

5. Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania dla mam. Spotkania będą się odbywały we  wtorki o  godzinie 10  w salce w dolnym kościele.  Spotkania rozpoczną się 6 listopada. Serdecznie zapraszamy. 

6. W przyszłą niedzielę, w Narodowe Święto Niepodległości, w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 13:00. Świeca niepodległości, o której wspominał ks. kardynał została przekazana przez papieża Piusa IX podczas kanonizacji św. Jozafata Kuncewicza 29 czerwca 1867 r. w bazylice św. Piotra ze słowami: „Zapalcie ją w wolnej Warszawie”. Polski nie było na mapie świata a ta kanonizacja była kanonizacją znaczącą, bo wyniesiono na ołtarze świętego, który działał na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Papieski dar przechowano w Kolegium Polskim w Rzymie i dopiero po ponad pół wieku, gdy Polska odzyskała niepodległość – świecę przewieziono do Warszawy. W archikatedrze św. Jana Chrzciciela zapalił ją uroczyście jeden z senatorów, Wojciech Trąbczyński. Od 1939 r. świeca była przechowywana w seminarium duchownym – najpierw w kaplicy seminaryjnej, a od lat 80. w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu. Teraz zostanie zapalona ponownie podczas dziękczynienia w 100. rocznicę niepodległości. Świecę, która jest cegiełką na budowę świątyni Opatrzności Bożej można otrzymać w zakrystii. Przypominamy także o wywieszeniu flag narodowych.

7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone dziś na tacę.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.