Ogłoszenia parafialne 03/09/2017 22 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.

 

2. Spotkanie członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 13:00 w sali Słowa Bożego.

 

3. Od dzisiaj po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Biblioteka parafialna. Czynna będzie w każdą niedzielę od godz. 10:00 do 12:30 oraz w środy od 17:00 do 19:00. Zapraszamy.

 

4. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny – zapraszamy na Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli , wychowawców jutro na godz. 9:00. Dzieło wychowania młodego pokolenia polecamy modlitwie parafian.

 

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy modlitwę o nawrócenie nas i naszej parafii – jutro o 17:00 w kościele.

 

6. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

 

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.

 

8. Poświęcenie tornistrów odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30.

 

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy do udziału w uroczystości patriotycznej poświęconej pamięci żołnierzy AK Okręgu Nowogrodzkiego i mieszkańców ziemi lidzkiej.

 

10. Zespół Pomocy Bliźniemu składa serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiary oraz artykuły szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin.

 

11. Intencje mszalne na okres od 1 stycznia do końca kwietnia 2018 r. zaczniemy przyjmować w przyszłą niedzielę 10 września.

 

12. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki. Muzyka na fagot i smyczki” w przyszłą niedzielę 10 września o godz. 20:00. W programie utwory: J.S. Bacha, A. Vivaldiego, J. Haydna, F. Devienne. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

 

13. Za ofiary złożone dziś na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

14. W czasie wakacji nastąpiły zmiany wśród posługujących w naszej parafii: ks. Dariusz Grzywa mianowany został wikariuszem parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dek. jelonkowskim, ks. Karol Masicz mianowany został wikariuszem parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim – wśród nas witamy ks. Jarosława Młota i ks. Michała Lubowickiego, neoprezbitera – życzymy im Bożego błogosławieństwa, dużo sił i radości z pełnionych obowiązków. Witamy także nową siostrę dyrektorkę wspólnoty sióstr salezjanek, dyrektorkę przedszkola, opiekunkę Oratorium, siostrę ekonomkę i życzymy błogosławionego czasu i owocnej posługi.

 

15. Zapowiadamy, że przygotowanie do I Komunii św. dzieci z kl. III rozpoczniemy w niedzielę 24.09. Mszą św. o godz. 15:00; przygotowanie do bierzmowania młodzieży i dorosłych – w początkach października. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

 

16. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.