Ogłoszenia parafialne 03/06/2018 9 Niedziela zwykła

1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:00 - w oktawie Bożego Ciała – z procesją eucharystyczną. W czwartek – na zakończenie oktawy – poświęcenie kwiatów i ziół. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 18:15 do 20:00.

 

2. Dziś przeżywamy także XI Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość” - o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona będzie Msza św. z dokonaniem Aktu Dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka, a w parafiach – u nas przed kościołem - trwa zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

 

3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się po Mszy św. o godz. 13:00 w sali Słowa Bożego

 

4. W najbliższy poniedziałek 4 czerwca przypada trzydziesta rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji, Księdza Kardynała Metropolity - – serdecznie polecajmy go w naszych modlitwach dobremu Bogu.

 

5. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:00.

 

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Msze św. w naszym kościele jak co dzień. W piątek post nie obowiązuje.

 

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w najbliższą sobotę 9 czerwca o godz. 6:00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

9. W przyszłą niedzielę 10 czerwca o godz. 12:15 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Polska rodziną silna” wyruszy Trzynasty Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

 

10. Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Arcydzieła Kameralistyki – Muzyczna podróż po Europie” w przyszłą niedzielę na godz. 18:30. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

 

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę.

 

12. Zapraszamy do lektury prasy.