Ogłoszenia parafialne 02/09/2018 22 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.

 

2. Spotkanie członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 13:00 w sali Słowa Bożego.

 

3. Od dzisiaj po wakacyjnej przerwie  wznawia swoją działalność Biblioteka parafialna. Czynna będzie w każdą niedzielę od godz. 10:00 do 12:30 oraz w środy od 17:00 do 19:00. Zapraszamy.

 

4. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny – zapraszamy na Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli , wychowawców  jutro na godz. 9:00. Dzielnicowa inauguracja nowego roku szkolnego rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele we wtorek o godz. 10:00. Dzieło wychowania młodego pokolenia polecamy modlitwie parafian.

 

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy modlitwę o nawrócenie nas i naszej parafii  – jutro o 17:00 w kościele.

 

6. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w  wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

 

7.  Siostry Salezjanki zapraszają do Oratorium św. Jana Bosko. Oratorium to miejsce, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi i zapoznać nowych, odrobić lekcje, uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach i wycieczkach oraz co najważniejsze zaprzyjaźnić się z Jezusem. Zapraszamy również młodzież oraz tych, którzy chcą włączyć się w wolontariat. W tym roku Oratorium będzie czynne również w soboty. Więcej szczegółów na plakatach.

 

8. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek  i piątek miesiąca. W czwartek  wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej; okazja do spowiedzi od godz. 6:30 i od 17:00. Msza św. dla dzieci o godz. 18:00. Z racji rozpoczęcia roku szkolnego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty i Eucharystii. Nowy rok szkolny rozpocznijmy w stanie łaski uświęcającej, w przyjaźni z Bogiem.

 

9.  Poświęcenie tornistrów odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30. 

 

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy do udziału w uroczystości patriotycznej poświęconej pamięci żołnierzy AK Okręgu Nowogrodzkiego i mieszkańców ziemi lidzkiej.

 

11. W czasie wakacji nastąpiły zmiany wśród posługujących w naszej parafii: ks. Mateusz Milczarek został skierowany do pracy w kościele akademickim św. Anny – polecamy go dobremu Bogu w naszych modlitwach. Wśród nas witamy Ks. Andrzeja Ostrowskiego – życzymy mu Bożego błogosławieństwa,  dużo sił i radości z pełnionych obowiązków.

 

12. Zespół Pomocy Bliźniemu składa serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiary oraz artykuły szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin.

 

13. Intencje mszalne na okres od 1 stycznia do końca kwietnia 2019 r. zaczniemy przyjmować w przyszłą niedzielę 9 września.

 

14. Za ofiary złożone dziś na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

15.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.