Ogłoszenia parafialne 02/08/2020

18 niedziela  zwykła  - 2 VIII  2020

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od 19:00 do 20:00.

2. Okazja do spowiedzi w niedzielę na wszystkich na Mszach św. w kaplicy adoracyjnej. W tygodniu spowiedź podczas Mszach porannych oraz wieczorem od 18:00 do 19:00 w kaplicy adoracyjnej. Zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie wejście do kaplicy będzie od środka kościoła

3.  Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlić się będziemy jutro o godz. 18:30.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada  Święto Przemienienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w dzień powszedni - zachęcamy do udziału w liturgii.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek  miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 19:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - okazja do spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:00. Po południu,  od 17:00 do 19:00 będzie spowiadało dwóch księży: jeden w Sali św. Rodziny (wejście z kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej), a drugi w kaplicy adoracyjnej (wejście od środka kościoła). 

6. Sierpień to szczególny czas pielgrzymowania na Jasna Górę. Otoczmy nasza modlitwą wszystkich pielgrzymów – pozostając w domach możemy im towarzyszyć duchowo przez modlitwę, udział w Eucharystii, duchową lekturę.

7. Uprzejmie przypominamy, że od lat w sierpniu jesteśmy zapraszani do abstynencji od alkoholu – niech i w tym miesiącu przez dobrowolną i całkowitą abstynencje wielu będziemy budowali trzeźwość wszystkich.

8. Zespół Pomocy Bliźniemu rozpoczyna zbiórkę przyborów szkolnych – można je składać do kosza, który od tego tygodnia wystawiony będzie przy ołtarzu.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej a wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do naszej wspólnoty.

10. Serdeczne „Bóg zapłać”wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto, ofiary można składać również do puszek wystawionych w kościele z napisem „ofiara na kościół”.