Ogłoszenia parafialne 02/06/2019

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 2 VI 2019

 

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17:00. W tygodniu o godz. 17:30. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:20 do godz. 20:00.

2. Dziś przeżywamy także XII Święto Dziękczynienia. W sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. O godz.. 12.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, a w parafiach – u nas przed kościołem - trwa zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się po Mszy św. o godz. 13:00 w sali Słowa Bożego

4. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy Koncert, w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej. Koncert poświęcony będzie muzyce wokalnej i organowej Stanisława Moniuszki. Wystąpią na nim 3 chóry oraz troje solistów. Koncert odbędzie się o godz. 15.30. Więcej informacji znajduje się na plakacie.

5. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:00.

6. W najbliższy wtorek 4 czerwca przypada trzydziesta pierwsza rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji, Księdza Kardynała Metropolity - serdecznie polecajmy go w naszych modlitwach dobremu Bogu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00.

8. W sobotę 8 czerwca zapraszamy na Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Wspólne czuwanie rozpoczniemy o 20:00 adoracją inspirowaoną tekstami papieża Franciszka, którą poprowadzą studenci z parafialnego Duszpasterstwa Akademickiego „Sykomora”. O 20:30 odprawimy uroczystą mszę świętą (zgodnie ze starożytną tradycją Kościoła jest ona podobna w swojej formie do mszy Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania). Po mszy młodzież z Oratorium poprowadzi radosne uwielbienie, a potem zapraszamy wszystkich na wspólną agapę. W czasie czuwania będzie też można skorzystać z modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez Odnowę w Duchu Świętym.

9. Przypominamy, że niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, czas, w którym katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 przybędzie do naszej parafii ks. biskup Rafał Markowski aby udzielić sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z kl. I średnich. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.

11. Od 2006 r., corocznie w maju i czerwcu w całej Polsce organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku warszawski Marsz odbędzie się w przyszłą niedzielę 9 czerwca, poświęcony jest problemowi demoralizującej edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców. Te nieobliczalne w skutkach działania dotkną już wkrótce ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach, a w dalszej perspektywie 4,5 miliona dzieci w całej Polsce. Wspólnie wyjdźmy na ulice Warszawy, aby chronić młode pokolenie Polaków przed demoralizacją i bronić autonomii wychowawczej polskich rodzin.

12. Zwracamy uwagę na propozycję Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW dotyczącą małżeństw i rodzin. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

13. Planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę 22 czerwca o godz. 5:00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.