Ogłoszenia parafialne 01/12/2019

1 NIEDZIELA ADWENTU - 1 XII 2019

1. Rozpoczynamy Adwent - okres oczekiwania na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:

- Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30;

- jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, będziemy ją odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w Sali Słowa Bożego.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 15 grudnia, poprowadzi je ks. Mateusz Milczarek.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne dziś o godz. 17:00.

3. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 13:00 do sali św. Rodziny. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z kółek różańcowych za przygotowanie opłatków.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu zaprasza do niedzielnej kawiarenki na loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom fantów. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również, z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel zostanie wystawiony przy ołtarzu.

5. Dzisiaj Wspólnota Emmanuel rozpoczyna w naszej parafii adwentową akcję charytatywną – „Pudełka Fidesco”. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich misjonarzy, pracujących wśród najuboższych, w różnych krajach świata. Przy wyjściu z kościoła są rozdawane tekturowe pudełka, do których można, w czasie adwentu, składać jałmużnę, po to, by złożyć ją przed ołtarzem w uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za misjonarzy. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

6. Opłatki na stół wigilijny i świecę wigilijną CARITAS można nabyć już dziś po każdej Mszy św. w niedzielnej kawiarni.

7. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa Michała Janochę na rok 2020, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec.

9. W przyszłą niedzielę dzieci które przygotowują się do I Komunii św. z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:30.

10. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

11. Przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 21 grudnia. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

12. Jesienią ubiegłego roku Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany rozpoczął w Warszawie akcję „Pola Nadziei”, która jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej kampanii, która wspiera pacjentów nieuleczalnie chorych na raka. Honorowy patronat nad kampania objął Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz. 11 grudnia w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Szegedyńskiej 9, na Bielanach o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny Stanisławy Celińskiej. Cegiełki, bilety w cenie 90 zł. można nabyć w siedzibie hospicjum przy Placu Konfederacji 55 od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:30 oraz w Internecie na portalu eventim.pl.

13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

15. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – chcemy spotkać się z całą rodziną, modlić się wspólnie i porozmawiać o obecności Boga w życiu codziennym. Wizytę będziemy rozpoczynali o godz. 17:00, w sobotę od godz. 14:00. W czasie kolędy na stole powinien stać krzyż i woda święcona, zeszyty do religii dzieci uczęszczających na katechezę w szkole. Ofiary, które ewentualnie zechcecie złożyć przeznaczone są na remont przedszkola przy pl. Konfederacji. W tym tygodniu odwiedzimy:

Poniedziałek, 2 grudnia - ul. Starej Baśni 3

Wtorek, 3 grudnia - ul. Starej Baśni 5

Środa, 4 grudnia - ul. Starej Baśni 12

Czwartek, 5 grudnia - ul. Starej Baśni 6

Sobota, 6 grudnia - ul. Starej Baśni 9