Ogłoszenia parafialne 01/10/2017 26 Niedziela zwykła

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 X 2017

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17:00, w czwartki zaś szczególnie młodzież gimnazjalną - kandydatów do bierzmowania. W tym roku przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie i 140. rocznica objawień w Gietrzwałdzie – wszędzie tam Maryja prosiła o odmawianie różańca – gorąco zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę zwłaszcza, że sytuacja na świecie czy w naszej Ojczyźnie wymaga tego. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej.

2. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o 13:00.

3. Nowy rok zajęć duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii zainaugurujemy w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 19:00. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na spotkania formacyjno-modlitewne, w poniedziałki o 20:30. Najbliższe spotkanie 9 października. Zbieramy się przed kościołem.

4. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 18:00. – bo o 17 jest różaniec dzieci

5. Od wtorku 3 października rozpoczynają się spotkania dla mam z dziećmi, odbywać się będą w każdy wtorek w godz. 10-12 w salce przy wejściu do dolnego Kościoła, wejście od ul. Daniłowskiego.

6. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej odbywać się będzie we wtorki o godz. 20:00 w kancelarii. Pierwsze spotkanie w tym tygodniu.

7. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek będziemy spowiadali rano od 6:30 i po południu od 16:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w I sobotę o godz. 8:00.

8. Doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu – 40-godzinne nabożeństwo - przypada w naszej parafii w piątek i sobotę - z tej racji w te dni adoracja rozpoczynać się będzie Mszą św. o 9:00 i będzie trwać w kościele w piątek do godz. 17:00 a w sobotę do godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do udziału w tym szczególnym spotkaniu z Chrystusem.

9. W sobotę przypada święto Matki Bożej Różańcowej – tego dnia w ramach akcji „Różaniec do granic” w szczególny sposób będziemy się modlić za naszą Ojczyznę na jej granicach. Chcemy włączyć się w tę modlitwę w naszym kościele – tych, którzy nie wyjadą zapraszamy na godz. 14:00 będziemy rozważali przed Najświętszym Sakramentem wszystkie 4 części Różańca św.

10. Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” w przyszłą niedzielę 8 października obchodzony będzie XVII Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą młodych z rodzin najuboższych.

11. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki” w przyszłą niedzielę, 8 października o godz. 20:00. W programie utwory J. S. Bacha, K. Kurpińskiego, C. Debussego. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

12. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone dziś na tacę.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej