Ogłoszenia parafialne 01/09/2019

22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 IX 2019

 

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.

2. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny – zapraszamy na Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli , wychowawców jutro na godz. 9:00. Dzieło wychowania młodego pokolenia polecamy modlitwie parafian. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do rodziców i prawnych opiekunów z apelem o kontrolę nad zajęciami dodatkowymi w szkołach. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.

Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Można je pobrać ze strony internetowej parafii.

3. W czasie wakacji zaszły zmiany w składzie księży i sióstr posługujących w naszej parafii: pożegnaliśmy s. Wiolettę, dyrektorkę przedszkola i siostrę Marię, katechetkę w szkole nr 214. Witamy serdecznie i życzymy Bożego błogosławieństwa s. Justynie Ewald – dyrektorce przedszkola i siostrze Małgorzacie Kowalczyk, katechetce. Ks. Jarosław został zwolniony z obowiązków wikariusza a mianowany rezydentem przy naszej parafii. Miło nam także poinformować, że od jutra dzieci wracają do wyremontowanych i dostosowanych do wymogów pomieszczeń przedszkolnych przy naszym kościele.

4. Od dziś powracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie po Mszy św. o godz. 8:00.

5. Spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się jutro, w poniedziałek, 2 września, po Mszy świętej o godz. 19.00, w Sali Bożego Słowa.

6. Po wakacyjnej przerwie powracamy do modlitwy o nawrócenie nas i naszej parafii – jutro o 17:00 w kościele. Wznawia swoją działalność Biblioteka parafialna. Czynna będzie w każdą niedzielę od godz. 10:00 do 12:30 oraz w środy od 17:00 do 19:00. Zapraszamy.

7. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej; okazja do spowiedzi od godz. 6:30 i od 17:00. Msza św. dla dzieci o godz. 18:00. Z racji rozpoczęcia roku szkolnego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty i Eucharystii. Nowy rok szkolny rozpocznijmy w stanie łaski uświęcającej, w przyjaźni z Bogiem. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00.

9. Poświęcenie tornistrów odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy do udziału w uroczystości patriotycznej poświęconej pamięci żołnierzy AK Okręgu Nowogrodzkiego i mieszkańców ziemi lidzkiej.

11. Zespół Pomocy Bliźniemu składa serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiary oraz artykuły szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin.

12. Intencje mszalne na okres od 1 stycznia do końca kwietnia 2020 r. zaczniemy przyjmować w przyszłą niedzielę 8 września.

13. Za ofiary złożone dziś na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.