Ogłoszenia parafialne 01/08/2021 XVIII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od 19:00 do 20:00. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszym kościele w dni powszednie od 17:00 do 19:00 – w piątek od 15:00.

2.  Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlić się będziemy jutro o godz. 18:30.

3. W piątek, 6 sierpnia, przypada  Święto Przemienienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w dzień powszedni - zachęcamy do udziału w liturgii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek,  piątek i sobota  miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 19:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00. Po południu,  od 17:00 do 19:00 będzie spowiadało dwóch księży: jeden w Sali św. Rodziny (wejście z kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej), a drugi w kaplicy adoracyjnej (wejście od środka kościoła); w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec.

5. Sierpień to szczególny czas pielgrzymowania na Jasna Górę. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich pielgrzymów – pozostając w domach możemy im towarzyszyć duchowo przez modlitwę, udział w Eucharystii, duchową lekturę.

6. Uprzejmie przypominamy, że od lat w sierpniu jesteśmy zapraszani do abstynencji od alkoholu – niech i w tym miesiącu przez dobrowolną i całkowitą abstynencję wielu będziemy budowali trzeźwość wszystkich.

7. Zespół Pomocy Bliźniemu rozpoczyna zbiórkę przyborów szkolnych – można je składać do kosza, który od tego tygodnia wystawiony będzie przy ołtarzu.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do naszej wspólnoty.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię ofiarą na tacę i wpłatą na konto.