Ogłoszenia parafialne 01/03/2020

1  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  1 II2020

 

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18:00 dla dzieci, o godz. 19:00 dla dorosłych i o godz. 20:00 adoracja krzyża.

2. Serdecznie zapraszamy na Koncert Pasyjny, w wykonaniu chóru  Cantores Misericordiae, z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach i naszego chóru Spes in Deo oraz organisty - Adama Kuczewskiego. Koncert odbędzie się dziś o godz. 20.00.

3. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w duchu TAIZE, która odbędzie się dziś o godz. 20.00 w sali akademickiej.  Modlitwę  prowadzi dawne duszpasterstwo  akademickie.

4.  Przed kościołem dzieci ze szkół bielańskich rozdają ulotki naszego hospicjum, na których jest numer KRS potrzebny do odpisu 1% od podatku. Ks. Władysław bardzo prosi o wsparci naszego hospicjum tą właśnie formą odpisu oraz przekazanie tych ulotek krewnym, sąsiadom i znajomym, zachęcając do podobnego daru. 

5. Od najbliższego poniedziałku, przez cały Wielki  Post, podobnie jak w Adwencie,  zapraszamy  do wspólnego odmawiania Laudesów, czyli porannej modlitwy Kościoła, na godzinę 7:00. Będziemy ją odmawiali od poniedziałku do piątku w sali Słowa Bożego.

6. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej rozpoczniemy jutro o godz. 19:45,w kancelarii. 

7. We wtorek, 3 marca, przypada 12 rocznica nominacji pasterza naszej diecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie  a w środęrównież dzień jego imienin – pamiętajmy o nim w naszychmodlitwach. Pamiętajmy również w modlitwach o naszym ks. proboszczu Kazimierzu. Msza św. z okazji Jego imienin zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 8 marca o godz. 10:00. 

8. Grupę ks. Andrzeja przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19:00.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota  miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:30 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi  rano  od  6:30 i  po  południu  od  17:30. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP    w sobotę o godz. 8:00. Na różaniec zapraszamy o 7:30.

10. Zapraszamy na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej nr 369 ul. Przybyszewskiego 45 w dniu 7 marca 2020 roku  w godzinach 10.00 - 13.00. Spotkanie adresowane jest dla klas od IV do VII. 

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę. ​

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, między innymi tygodnika „Idziemy”, w którym opisany jest proces przeciwko Stowarzyszeniu Rodzin Wielodzietnych, broniącego praw naszych dzieci. Kolejny numer „Naszego Kręgu” został wyłożony na stolikach przy drzwiach wyjściowych.

13. Polecamy również książkę napisaną przez naszego księdza Michała Lubowickiego - „Spraw abym usłyszał radość”. Są to komentarze do czytań mszalnych na Wielki Post 2020 roku. Książka w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii. Dochód z niej jest przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów ministrantów i młodzieży.