Ogłoszenia parafialne 01/03/2015 II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.
 2. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla dorosłych.
 3. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiarujmy za nich swoją modlitwę, post, cierpienie, swój dar możemy złożyć także do puszki w kaplicy pokutnej.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się po Mszy św. o godz. 12:30 w sali Słowa Bożego.
 5. Zapraszamy naszych parafian i sympatyków parafii do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – w poniedziałki o godz.17:00.
 6. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:40.
 7. W związku z wstrzymaniem przez Bank Żywności dystrybucji produktów żywnościowych dla podopiecznych. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel zostanie wystawiony przy ołtarzu.
 8. Uprzejmie informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych odbędą się w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 9:00. Dzieło to polecamy modlitwom naszych parafian.
 9. Żyjących w powtórnych związkach po rozwodzie informujemy o rekolekcjach im poświęconych – szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. Zachęcamy naszych parafian i sympatyków parafii do przekazywania 1% swego podatku na potrzeby Zespołu Pomocy Bliźniemu oraz księgarni św. Zygmunta. Możemy to uczynić za pośrednictwem Fundacji Pomocy Bliźniemu CREDO, która ma status organizacji pożytku publicznego. Chcemy także kontynuować akcje pomocy w wypełnianiu druków PIT – osoby, które chcą pomóc prosimy o zgłoszenia do księgarni.
 11. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 16:30. Dzieci zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17:30 a potem na Mszę św. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00.
 12. W ramach przygotowania do I Komunii św., dzieci z klas II i III oraz ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15:00.
 13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.
 14. Ks. Władysław w imieniu całego zespołu hospicjum dziękuje wszystkim darczyńcom w za ofiary, które złożyli w zeszłą niedzielę. Zebrano 10.000 zł.
 15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.