Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej

Data: 
10.04.2022

NIEDZIELA  PALMOWA  MĘKI  PAŃSKIEJ  -  10 IV 2022

1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o godz. 16:30.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed kościołem świece „Caritasu”. Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera ofiary w sali św. Rodziny oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych,  które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za 40 paczek przygotowanych i wysyłanych już na Ukrainę. Akcja trwa nadal – szczegóły w księgarni.

3. Młodzież ze szkół podstawowych Bielan i Bemowa przygotowała specjalnie dla Państwa Jarmark Wielkanocy, na którym będą mogli Państwo nabyć własnoręcznie przez Nich zrobione kartki, ozdoby świąteczne, plamy, pisanki. Dzieci wraz z Rodzicami upiekły przepyszne ciasta. W akcję  włączyły się  także bielańskie cukiernie Lukullus i Kiljan. Wszystkie te wspaniałości można  zakupić na stoisku przed kościołem. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na nasze Hospicjum, toteż serdecznie prosimy o hojność.

4. Ofiary na wsparcie rodzin cierpiących z powodu wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” można składać do puszki w kaplicy pokutnej.

5. W poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia Msze św. będą sprawowane jak dotychczas w dni powszednie. Natomiast w
Wielki Czwartek

  • Msza Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 16:00 i 18:00.

Wielki Piątek

  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15:00
  • Liturgia Męki Pańskiej: dla dzieci - godz. 16:00 (prosimy dzieci o przyniesienie do kościoła krzyży), dla dorosłych - godz. 18:00.

Wielka  Sobota

  • Lliturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00 (prosimy o przyniesienie świec)

6. W poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy  parafian, sympatyków parafii,  do udziału w procesji rezurekcyjnej i Mszy świętej o godzinie 6:00 rano. Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. W Wielkanoc Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30 i 19:00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7:00. W poniedziałek wielkanocny Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w Wielki Czwartek i Wielki Piątek po zakończeniu liturgii będzie trwała do 22:00, zaś w Wielką Sobotę od 7:00 do 16:30.
Laudesy – poranna modlitwa Kościoła – od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 (do środy w Sali Słowa Bożego, od czwartku w kościele).

8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać tylko pokarmy bezmięsne i tylko jeden posiłek do syta. Post paschalny możemy podjąć także w Wielką Sobotę (Kościół tego nie nakazuje, ale zachęca).

9. W Wielki Piątek, podczas Centralnej Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami Warszawy o godz. 20:00 spod kościoła św. Anny, będziemy modlić się o pokój na świecie i w Ukrainie, za wszystkie ofiary tej wojny – wojskowych i cywilów, o zaprzestanie zabijania i krzywdzenia niewinnych ludzi. Zapraszam wszystkich warszawiaków i uchodźców z Ukrainy na to podniosłe, wielkopiątkowe nabożeństwo i serdecznie proszę o modlitwę w tych intencjach w czasie świąt.

10. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 8:00 do 16:30 (przy dobrej pogodzie) przed kościołem. Później kościół zostanie zamknięty, ze względu na konieczność przygotowania do liturgii.

11. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
   - w poniedziałek, wtorek i środę - rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17:30;
   - w Wielki Czwartek rano od 8:00 do 9:00;
   - w Wielki Piątek rano od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 16:00 do 17:45;
   - w Wielką Sobotę od 8:00 do 16:00.  

12. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki na procesji rezurekcyjnej zapraszamy w sobotę o godz. 10:30 na próbę przed kościołem.    

13. Kancelaria parafialna czynna będzie do środy.

14. Księgarnia informuje, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie czynna od 11:00 do 18:00, a w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych będzie nieczynna.

15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej będzie miała miejsce do środy - później rozpocznie się we wtorek po świętach.

16. W czwartek 14 kwietnia obchodzone jest Święto Chrztu Polski, ustanowione w 2019 roku jako polskie święto państwowe. Wydarzenie tak ważne dla Kościoła i narodu polskiego winno trwać w naszej wspólnotowej pamięci. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu za Kościół i nasz naród.

17 . Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.  Na stolikach przy wejściu do kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma ,,NASZ KRĄG”. W rubryce ,,Ważne Wydarzenia”  mamy garść informacji o naszym Parafialnym Zespole Pomocy Bliźniemu i Fundacji Credo. Zachęcamy do nabycia tego numeru.