III Niedziela Wielkiego Postu 2022

Data: 
20.03.2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 20 III 2022

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18:00 dla dzieci, o godz. 19:00 dla dorosłych. Adoracja Krzyża w każdy piątek o godz. 20.00.

2. Zespół  Pomocy Bliźniemu rozprowadza wielkanocne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Prowadzi również zbiórkę żywności do paczek. Kosz jest wystawiony przy ołtarzu.

3. Zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru „HARFA” dziś po Mszy św. o godz. 19:00.

4. W piątek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Ten dzień jest okazją, by złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji, która polega na codziennej osobistej trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji narodzin dziecka zagrożonego aborcją. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane  jak co dzień. Tego dnia papież Franciszek zawierzy Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w sobotę 9 kwietnia od godziny 9:00. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. W porozumieniu z Catitas Polska rozpoczynamy akcję PACZKA DLA UKRAINY - ta pomoc skierowana jest bezpośrednio do ludności na Ukrainie. Zgłaszamy się po karton do naszego magazynu przy Al. Zjednoczenia 11 – wejście od podwórka w godz. 10 - 14. Tam  otrzymujemy listę produktów, które powinny się znaleźć w każdej paczce. Łączna waga zapakowanych towarów nie powinna przekroczyć 18 kg!. Paczkę oddajemy do naszego magazynu - kartonu nie zaklejamy!  Następnie nasi wolontariusze przewożą paczki  do magazynów Catitas, które z kolei będą dostarczone do Lubartowa, a później na Ukrainę.

7.  Składamy serdeczne „Bóg zapłać”, za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i przelewy na konto przeznaczone na potrzeby parafii.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na potrzeby parafialnego Zespołu Pomocy Bliźniemu za pośrednictwem Fundacji „CREDO”.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.