III Niedziela Adwentu

Data: 
12.12.2021

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na godz. 9:00 lub 17:00 i 18:30. Spowiedź w czasie rekolekcji od godz. 8:30 i 16:30. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach i przystąpienia do sakramentu pokuty. Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6:30.

2. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 16:30.

3. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się po każdej Mszy św. w sali św. Rodziny, zachęcamy również do nabywania świec „Caritas”. - a ofiary, które składamy przy tej okazji są przeznaczone na pomoc najuboższym. Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera tam również ofiary przeznaczone na ten cel. Jednocześnie przypominamy, że przy ołtarzu ustawiono kosz, do którego można składać trwałe artykuły żywnościowe, które zostaną dodane do paczek świątecznych dla potrzebujących.

5. Centrum Młodzieżowe "Oratorium św. Jana Bosko", zaprasza po każdej Mszy świętej na kiermasz świąteczny do kawiarenki parafialnej (wejście przy kaplicy Matki Bożej lub od ul. Daniłowskiego). Celem zbiórki jest działalność misyjna Stowarzyszenia Wolontariatu Misyjnego VIDES prowadzonego przez Siostry Salezjanki, przy współpracy młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wsparcia.

6. (od godz. 8:30 do 13:00) Po Mszy św. przed kościołem harcerki ZHR-u z 1001. Warszawskiej Drużyny Harcerek „Rzeka”, działającej przy naszej parafii będą organizowały kiermasz wypieków. Zebrana kwota będzie przeznaczona na obóz harcerski.

7. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

8. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoją jedność.

9. Przypominamy, że przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w przyszłą sobotę 18 grudnia od godz. 9:00. Zgłoszenia chorych przyjmujemy  do czwartku w zakrystii i w kancelarii.

10. Ruch duchowości małżeńskiej Ekip Notre-Dame serdecznie zaprasza na wykład o naturalnych metodach planowania rodziny w następną niedzielę tj. 19 grudnia o godzinie 16:00 w sali Słowa Bożego w naszej Parafii (wejście od ulicy Daniłowskiego). Wykład poprowadzą Beata i Marek Mariańczykowie, którzy na co dzień współpracują z poradnią rodzinną w Radzyminie.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

12. Kontynuujemy wizytę duszpasterską – w tym roku z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. Osoby, które chcą zaprosić księdza do domu prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:
Czwartek, 16 grudnia -  ul. Marymoncka 35
Piątek, 17 grudnia -  ul. Marymoncka 37, 39, 41, 43, 45
Sobota, 18 grudnia -  ul. Marymoncka 47, 49, 51, 53, 55