II NIedziela Zwykła

Data: 
16.01.2022

1.  Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon“ zaczerpniętym z Ewangelii św. Mateusza, od 18 do 25 stycznia obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dokładnie przed 60 laty w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie ekumeniczne. Program spotkań ekumenicznych wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

3. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

4. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W piątek przypada dzień Babci – polecamy dobremu Bogu nasze zapracowane babcie prosząc za wstawiennictwem św. Anny o potrzebne dla nich łaski. Na Mszę św. w intencji Babci i Dziadków zapraszamy na godz. 18:30.

6. W przyszłą niedzielę  dzieci które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. o godz. 14:30.

7. W przyszłą niedzielę, 23 stycznia, przypada 9 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski – prosimy o modlitwę w intencji naszego zmarłego pasterza. W archikatedrze św. Jana uroczysta Msza św. w Jego intencji odprawiona będzie o godz. 19:00 .

8. W roku 2022 odbędą się w naszej parafii dwie serie kursu przedmałżeńskiego: na przełomie marca i kwietnia oraz maja i czerwca.
Kurs składa się z 4 spotkań odbywających się w 4 kolejne soboty miesiąca, w godz. 9.00-15.15. Jest prowadzony w małych grupach ze względu na wykorzystanie metody warsztatowej. Narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim.  Jest również przewidziany czas na modlitwę.
Terminy spotkań: 12, 19, 26 marca oraz 2 kwietnia br.(w godz. 9.00-15.15) Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie pod adresem: narzeczeni.swzygmunt@gmail.com  zapisy dla par z parafii:  od 30 stycznia 2022; zapisy dla par spoza parafii: od 15 lutego 2022.

9. W Przedszkolu Sióstr Salezjanek im św. Dominika Savio rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny 2022/2023 do grup trzylatków i czterolatków. Rodziców zainteresowanych placówką zapraszamy do kontaktu. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

10.  W akcji charytatywnej pudełko Fidesco na cele misyjne w naszej parafii udało się zebrać 8.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Państwa pomoc. Prosimy o modlitwę za misjonarzy Fidesco na całym świecie.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tace i przelewy na konto na bieżące potrzeby parafii.

13. W tym tygodniu kończymy już wizytę duszpasterską, jeżeli ktoś pragnie przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy do zapisania się  w zakrystii lub kancelarii parafialnej:

  • Poniedziałek, 17 stycznia – ul. Babicka, ul. Barcicka, ul. Lubomelska, ul. Krotoszyńska
  • Wtorek,  18 stycznia – ul. Zuga, ul. Granowska, ul. Szaflarska
  • Środa, 19 stycznia -  ul. Grębałowska, ul. Lesznowolska, ul. Karska, ul. Twardowska

14. Nasz organista Piotr ogłasza nabór do scholi, z którą planuje uświetnić Triduum Paschalne. Próby będą odbywały się we wspólnie wybranych terminach w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u Piotra.