II Niedziela Wielkiego Postu 2022

Data: 
13.03.2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13 III 2022

1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Od poniedziałku do środy włącznie konferencje głoszone będą na Mszy św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18:00 dla dzieci, o godz. 19:00 dla dorosłych. Adoracja Krzyża w każdy piątek o godz. 20.00 przygotowywana przez młodzież z Oratorium. W tym roku rozważania podczas Adoracji będą inspirowane życiem Matki Róży Czackiej.

3. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami Ad Gentes. Ofiarujmy za nich swoją modlitwę, post, cierpienie.

4. Ofiary na wsparcie rodzin cierpiących z powodu wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” można składać do puszki w kaplicy pokutnej.

5. Wspólnym wysiłkiem Parafii - inicjatywnej grupy parafian i sióstr udało się stworzyć w ciągu pięciu godzin w naszym kościele noclegownię dla 30 uchodźców z Ukrainy,  Od wieczora 8 marca, w ciągu dwóch nocy przyjęliśmy w tzw. sali akademickiej 50 osób. Były to rodziny, przede wszystkim matki z dziećmi, czasem ludzie starsi. Niektórzy z nich, zanim znaleźli schronienie w Warszawie, spędzili 11 dni w schronach, kryjąc się przed rosyjskimi bombami.
Noclegownia przyjmuje uchodźców zmęczonych kilkudniową podróżą, na jedną - max. dwie noce. Inicjatywa ta jest bardzo potrzebna, ponieważ w Warszawie brakuje już miejsc na tego typu odpoczynek. Coraz trudniej też znaleźć mieszkanie dla uchodźców na dłużej. Żeby działać dalej, potrzebujemy Waszej pomocy. W szczególności bardzo cenne byłyby następujące sposoby zaangażowania:

  • wolontariusze do kilkugodzinnych dyżurów dziennych (grafik chcemy przygotować w niedzielę) polegających na: udzielaniu uchodźcom informacji nt. konkretnych spraw bytowych i logistycznych (jak dojechać na dworzec, jak i gdzie kupić kartę sim, gdzie kupić skarpetki etc.), prowadzeniu podstawowej ewidencji oraz dbaniu o porządek i wietrzenie sali. Bardzo przydatna znajomość rosyjskiego, ale po polsku przy dobrych chęciach też wszyscy się porozumiemy.
  • wolontariusze do dyżurów nocnych polegających na: przyjmowaniu od 11 w nocy do ok. 1 rano uchodźców przywożonych z Dworca Zachodniego i spędzaniu nocy do 7 rano
  • Panie - lub Panowie - do ugotowania raz na jakiś czas garnka zupy dla 20 osób
  • koordynator zaopatrzenia odpowiedzialny za kwestię aprowizacji
  • koordynator finansowy projektu, który pomógłby połączyć społeczne, parafialne, gminne i inne źródła finansowania.
  • ewentualnie: pan hydraulik, który mógłby się podjąć zainstalowania kabiny prysznicowej w aneksie przy sali akademickiej.

Chętnych do pomocy w taki lub inny sposób pomóc naszym braciom, którzy muszą na nowo zbudować swoje życie, zapraszamy na spotkanie już dziś, w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 19-ej w Sali Słowa Bożego. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia.

 6. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii.

7. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Kontynuujemy modlitwę  różańcową w intencji pokoju na Ukrainie od czwartku o godz. 18:00.

8. Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Ze względu na rekolekcje parafialne następna katecheza dopiero w czwartek. Serdecznie zapraszamy na kerygmat.

9. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

10. Na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II zapraszamy w  najbliższy piątek na godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej zapraszamy wraz z Rodzicami na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 14:30.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę jak i wpłaty na konto parafii.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.