II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Data: 
02.01.2022

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne  o godz. 17:00

2. Na wspólną modlitwę za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 18:00.

3. W  czwartek, 6 stycznia, będziemy świętowali Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać do domu poświęconą kredę i kadzidło. Poświęconą kredą, na znak, że w naszych domach przyjęliśmy Jezusa Chrystusa -  wcielone Słowo Boże, znaczymy  drzwi naszych mieszkań literami C+M+B oraz aktualny rok co oznacza Christus Mansionem Benedicat  –  czyli niech Chrystus błogosławi mieszkańców lub imiona trzech mędrców.  Zbiórka na tacę z tego dnia przeznaczona jest na misje.

4. Osoby, które w pierwszą niedzielę Adwentu zdecydowały się na udział w akcji „Pudełka Fidesco”, prosimy o przyniesienie pudełek-skarbonek z uzbieraną jałmużną  na dowolną Mszę św. w dniu Objawienia Pańskiego (Trzech Króli, czwartek 6 stycznia) i złożenie ich u stóp ołtarza, podobnie jak uczynili to ze swoimi darami Mędrcy przed żłóbkiem Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 13:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30.

6. Przypominamy, że intencje mszalne na maj, czerwiec, lipiec i sierpień zaczniemy przyjmować w najbliższą sobotę, 8 stycznia. Będą one rezerwowane tylko telefonicznie pod numerem kancelarii parafialnej: 22 834 29 14 w godzinach 10:00 – 12:00. W późniejszym dogodnym terminie można będzie przyjść do kancelarii na popołudniowy dyżur lub do zakrystii aby złożyć treść zamówionej intencji i ofiarę.

7. Centrum Młodzieżowe "Oratorium św. Jana Bosko" zaprasza młodzież na obóz zimowy, który odbędzie się w dniach od 30 stycznia do 5 lutego w Wiśle. Więcej informacji na plakatach przed kościołem oraz w Oratorium. Liczba miejsc jest ograniczona.

8. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru Spes in Deo i pana organisty Adama Kuczewskiego w przyszłą niedzielę o godz. 20-tej.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę oraz za ofiary składane na konto parafialne.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

11. Kontynuujemy wizytę duszpasterską – w tym roku z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

  • Poniedziałek, 3 stycznia -  ul. Pruszyńskiego, ul. Leśmiana, ul. Kasprowicza 12, 20
  • Wtorek,  4 stycznia – ul. Kasprowicza 30, 32, 34, 36, 38, 40  
  • Środa, 5 stycznia -  ul. Kasprowicza 42/44, 46, 48, 50, 52, 54